" />

Odcinek 1

W 1. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Joquebede rodzi syna. Anrão próbuje uratować niemowlę przed śmiercią. Emisja 11 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 1

Joquebede i jej dzieci, Miriã i Arão, z przerażeniem przyglądają się, jak żołnierze egipscy wyrywają z rąk matkom noworodki płci męskiej, by następnie wrzucić je do rzeki. Ciężarna kobieta dostaje skurczy i posyła córkę po ojca, Anrão, pracującego jako niewolnik. Sama tymczasem wraca do domu razem z przyjaciółką, Amálią, gdyż dokuczają jej bóle przedporodowe. Anrão ucieka w trakcie budowy świątyni Amona i razem z córką wracają do domu. Faraon Seti i jego żona Tuya rozpieszczają swojego syna, księcia Ramzesa. Generał Disebek zabawia się z tancerką Yunet, której obiecuje lepsze życie w pałacu faraona. Yunet namawia go na ślub, ale on odmawia i oznajmia dziewczynie, że jest zaręczony z księżniczką Henutmire. Kochanka czuje się oszukana, wpada w złość i oznajmia mężczyźnie, że spodziewa się jego dziecka. Ten stawia ją przed wyborem – albo usunie ciążę, albo ją zostawi.

Joquebede mówi Anrão, że ich dziecko niebawem się narodzi. Obawia się jednak, że wyda na świat syna i żołnierze go zabiją. W rozmowie z faraonem Disebek podważa jego decyzję o zabijaniu hebrajskich niemowląt. Faraon Seti tłumaczy, że nie może pozwolić na to, by Hebrajczycy się rozmnażali i zaludniali jego ziemie. Anrão kończy budowanie barki, którą zabiera żonę i jej przyjaciółki na drugą stronę Nilu. Tam Joquebede wydaje na świat chłopca. Yunet wprowadza się do pałacu i podaje się za kuzynkę Disebeka. Tuya mianuje ją towarzyszką księżniczki Henutmire. Joqubede i Anrão wracają do domu, żeby pokazać dzieciom ich braciszka.

Mija kilka miesięcy. Nadchodzi dzień ślubu księżniczki Henutmire z generałem Disebekiem. Bomani, żołnierz egipski, podejrzewa że Anrão coś ukrywa i postanawia przeszukać jego dom. Yunet pojmuje za męża Pasera i wmawia wszystkim, że spodziewa się jego dziecka. Joquebede wpada w panikę na widok Bomaniego i ukrywa się razem z najmłodszym synem w składziku. Żołnierz opuszcza dom Anrão, niczego w nim nie znalazłszy. Yuner zazdrości Henutmire i podaje jej środek nasenny, żeby samej wkraść się do jej sypialni i spędzić jej noc poślubną z Disebekiem. Anrão zostaje ostrzeżony o wydanym przez faraona nakazie przeczesania wioski w poszukiwaniu noworodków. Razem z Joqebede uciekają z domu i zabierają niemowlę ukryte w koszyku. Niespodziewanie na swojej drodze napotykają Bomaniego w towarzystwie dwóch innych żołnierzy. Znajdują się w potrzasku…

Meriały novela.pl

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze