" />

Odcinek 10

W 10. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes próbuje wpłynąć na faraona, zanim ten skaże Mojżesza. Emisja 22 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 10

Henutmire rozkazuje Joquebede opuścić pałac i nigdy więcej nie szukać Mojżesza. Joquebede udaje się wzruszyć Henutmire słowami podziękowania za wychowanie jej syna w miłości. Hur zdradza Uriemu, że pomógł Joquebede przedrzeć się do pałacu. Judite przyznaje się Apukiemu, że pożyczyła ubranie Joquebede. Ten ubliża jej i grozi batem. Paser oznajmia faraonowi i jego żonie, że stan zdrowia ich syna pogarsza się. Miriã i Arão odczuwają ulgę, gdy Joquebede wraca do domu. Kobieta błaga ich, by modlili się o ratunek dla Mojżesza.

Yunet nie dopuszcza Nefertari do Mojżesza i obwinia ją o tragedię. Księżniczka wytyka Yunecie, że w przeciwieństwie do niej, nigdy nikogo nie kochała. Disebek dowiaduje się o wizycie Joquebede w pałacu i zapowiada Henutmire, że znajdzie zdrajcę, który wpuścił kobietę do pałacu. Disebek obiecuje Mojżeszowi, że zrobi wszystko, by uratować mu życie. Eliseba znów odczuwa bóle brzuszne, a do tego zaczyna krwawić.

Nefertari odwiedza Ramzesa i wyznaje, że Mojżesz odrzucił jej miłość, gdyż ceni sobie bardziej ich braterską więź. Apuki próbuje utrudnić Arãowi sprowadzenie pomocy dla Elisebie. Seti przymierza się do osądzenia Mojżesza, oskarżonego o usiłowanie zabicia Ramzesa. Ramzes staje przed ojcem i prosi, żeby wysłuchał go, zanim wyda wyrok na Mojżesza.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze