" />

Odcinek 134

W 134. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz szuka pojednania z Ramzesem. Emisja 20 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 134

Mojżesz udaje się do pałacu, by zażądać uwolnienia Henutmire. Ramzes odpędza go, przykładając mu szablę do szyi i grożąc śmiercią. Apuki zapowiada Anie i Judite, że nie zagrzeją dłużej miejsca w jego domu, jeśli nie wyrzekną się wiary w boga izraelitów. Ramzes wyładowuje swoją złość po spotkaniu z Mojżeszem na Nefertari i Amenhotepie. Ikeni spieszy donieść Bakenmutowi o zatargu Mojżesza z Ramzesem.

Leila dowiaduje się, że Henutmire nie otrzymuje żadnej strawy. Yunet i Bakenmut zgodnie życzą śmierci Mojżeszowi. Datan wyznaje miłość Safirze. Między Urim i Leilą dochodzi do kolejej kłótni. Ramzes odwiedza Henutmire w jej celi, by oświadczyć, że nie spełni prośby wyzwoliciela Hebrajczyków. Bóg przemawia ponownie do Mojżesza i zapowiada koniec plagi. Ozeasz obmyśla plan uwolnienia księżniczki. Ramzes przeprasza Amenhotepa za swoje wcześniejsze zachowanie.

Mojżesz zamierza ponownie spotkać się z Ramzesem. Eliseba zdumiewia się, gdy okrywa, że Hur wpadł w oko Miriam. Kucharz relacjonuje Henutmire ostatnie wydarzenia w pałacu. Bezalel pragnie poślubić Deborę. Datan i Safira prowokuję Corę. Amehotep mówi dziadkowi, żeby Ramzes nie uwolni niewolników. Aaron prosi swoich braci Herbajczyków, by trwali w wierze. Mojżesz spotyka Ramzesa nad rzeką Nil. Ramzes zapowiada, że jeśli na naród egipski spadną kolejne plagi, ukarze za nie Henutmire.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze