" />

Odcinek 135

W 135. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz rozrzuca popiół w pałacu i sprowadza szóstą plagę. Emisja 21 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 135

Meketre broni Baka, gdy ten zostaje poniżony przez Ahmósa. Yunet odwiedza Henutmire w jej celi, by ją sprowokować, a przy tym zostawić zatrute jedzenie. Nefertari okazuje zaniepokojenie, gdy Amenhotep wspomina jej, że Mojżesz był wprawionym wojownikiem i mógłby zorganizować rebelię przeciwko Egipcjanom. Henutmire nie ulega pokusie i zwraca nietkniętą tacę z jedzeniem przyniesionym jej przez Yunetę. Bóg oznajmia Mojżeszowi nadejście kolejnej plagi. Nefertari karci Radinę, gdy ta broni Mojżesza oraz zakazuje jej wyrażania o nim pochlebnych słów. Hur jest zaniepokojony faktem, że Henutmire będzie płaciła własnym cierpieniem za plagi zesłane przez Boga.

Mojżesz powiadamia bliskich o kolejnej pladze, która wywoła otwarte rany na skórze. Aaron wnioskuje, że choroba osłabi wojska faraona, zaś Ozeasz dostrzega w tym szansę na uwolnienie Henutmire. Paser gani Yunetę za próbę wyrządzenia krzywdy Henutmire. Miriam wyżala się matce, że pomimo upływu lat nie potrafiła zapomnieć o Hurze. Ramzes obwieszcza poddanym, że w stronę Egiptu zmierzają tabuny zwierząt, które wypełnią straty po ostatniej pladze. Janes i Jambres otrzymują rozkaz przygotowania ofiary dla bogów. Henutmire odmawia przyjęcia posiłku od Pasera z obawy przed tym, że zostało zatrute. Ana deklaruje gotowość poślubienia Ozeasza nawet wbrew Apukiemu.

Apuki ostrzega Ozeasza, że go zabije, jeśli nie odsunie się od Any. Leila prosi Gahijiego, by nie pozwolił Henutmirze głodować. Mojżesz wyznaje bratu, że tęskni za żoną i dziećmi. Eliseba nakłania Ozeasza do wstrzymania się ze ślubem, gdyż wierzy, że przyjdzie dzień, w którym ten będzie mógł bezpiecznie pojąć Anę za żonę. Henutmire po raz kolejny odmawia przyjęcia przyniesionego jej jedzenia. Ramzes raz jeszcze sprzeciwia się uwolnieniu Izraelitów. W jego obecności Mojżesz rzuca popiół, który wywołuje szóstą plagę.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze