" />

Odcinek 137

W 137. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz zabiera Henutmire z pałacu do domu Joquebede. Emisja 25 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 137

Mojżesz wchodzi do pałacu głównym wejściem. Spotyka Radinę, która doprowadza go do celi jego drugiej matki, skąd zabiera kobietę. Radina obiecuje ich kryć. Karoma opatruje rany na ciele Nefertari. Paser i Simut zajmują się pozostałymi kobietami z haremu. Jedna z nich umiera z cierpienia. Joquebede i Miriam przygotowują dom na przybycie Henutmire. Leila postanawia opuścić pałac i wrócić do wioski Hebrajczyków. Uri nie popiera jej decyzji. Hur oddycha z ulgą, gdy plan ratunku Henutmire kończy się powodzeniem. Choroba wrzodowa zbiera żniwa. Paser i Simut nie wiedzą, jak jej zaradzić. Ikeni zauważa zniknięcie Henutmire z celi i zawiadamia Bakenmuta. Tymczasem uciekinierka zostaje doprowadzona do domu Joquebede.

Miriam z trudem opanowuje zazdrość na widok czułych gestów Hura względem Henutmire. Ozeasz towarzyszy Mojżeszowi podczas modlitwy do Boga o uwolnienie Egiptu od plagi. Ramzes dowiaduje się o ucieczce Henutmire. Rozkazuje Bakenmutowi zmobilizować żołnierzy do przeczesania całego Egiptu w poszukiwaniu jego siostry. Hur obawia się o życie Henutmire, którą także dopadła ostatnia plaga.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze