" />

Odcinek 138

W 138. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes rozkazuje żołnierzom odnaleźć Henutmire. Emisja 26 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 138

Modlitwa Mojżesza zostaje wysłuchana i choroba stopniowo ustępuje. Leila podtrzymuje swój zamiar o opuszczeniu pałacu. Żegna się z mężem. Joquebede ostrzega Mojżesza przed skutkami wyprowadzenia Henutmire z pałacu. Ramzes jest wzburzony wieścią, że ostatnie plagi doprowadziły do śmierci wielu jego żołnierzy. Yunet uważa, że Henutmire należy się kara śmierci za ucieczkę. Nefertari jest oburzona złośliwością matki. Ramzes rozmyśla nad sposobem sprowadzenia Henutmire.

Po naradzie z Bakenmutem i Ikenim Ramzes rozkazuje posłać kilku żołnierzy do osady Hebrajczyków w celu sprawdzenia, czy Henutmire jest z Mojżeszem. Miriam ukrywa swe niezadowolenie, gdy Hur przychodzi do jej domu, by zobaczyć się z Henutmire. Nie spodziewa się, że ten przyszedł poprosić księżniczkę o jej rękę. Bakenmut oznajmia Apukiemu wznowienie prac na budowie oraz nakazuje mu traktować niewolników z najwyższą surowością. Ponadto obiecuje mu wysoką zapłatę za dowiedzenie, że Henutmire ukrywa się w domu Mojżesza. Aaron domyśla się, że faraon nie puści księżniczce płazem, że uciekła z pałacu. Inês i Eliseba spieszą im donieść, że w wiosce pojawili się żołnierze. Nie domyślają się, że powiadomienie o wznowieniu budowy jest jedynie przykrywką do przeczesania ich domów w poszukiwaniu Henutmire. Paser i Simut nie na żarty obawiają się o przyszłość Egiptu pod rządami Ramzesa. Apuki włącza Corę do poszukiwań księżniczki. Tem zachodzi do domu Joquebede, by wyłudzić jakiekolwiek informacje.

Radina próbuje przekonać Leilę do pozostania w pałacu, lecz ona jest przekonana, że nadszedł czas dokonania wyboru. Nefertari podsłuchuje ich rozmowę i jest zawiedziona postępowaniem swojej służki. Miriam ze smutkiem opowiada matce o miłości Hura i Henutmire. Joquebede pociesza córkę.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze