" />

Odcinek 139

W 139. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Henutmire umiera. Mojżesz zanosi jej ciało do pałacu. Emisja 27 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 139

Henutmire prosi Joquebede o rozmowę w cztery oczy. Dziękuje kobiecie za opiekę i gościnę oraz przeprasza za niewygody spowodowane jej obecnością. Następnie pokazuje jej obrączkę od Hura i prosi, żeby zadbała o jego szczęście, gdyż jej nie pozostało już zbyt wiele czasu. Mojżesz odbywa pełną ciepła rozmowę z Henutmire. Wzrusza się, gdy przybrana matka wyznaje mu, że wierzy, że bóg Izralitów jest jedynym prawdziwym Bogiem. Tuż przed ostatnim tchnieniem całuje syna na pożegnanie. Nefertari namawia Ramzesa do podjęcia radykalnej decyzji wobec ludu hebrajskiego, czym jeszcze bardziej miesza mu w głowie. Ramzes wstaje z tronu, gdy przed staje przed nim Mojżesz i przynosi mu na rękach ciało zmarłej Henutmire.

Ramzes w ciszy i z wielkim smutkiem przyjmuje ciało zmarłej siostry. Mojżesz daje mu do zrozumienia, że ponosi pełną odpowiedzialność za śmierć Henutmire i opuszcza pałac. Hur nie może opanować cierpienia po stracie ukochanej kobiety. Joquebede podnosi na duchu równie zrozpaczonego Mojżesza. Paser i Samut dowiadują się o śmierci księżniczki. Leila pociesza Hura oraz wyznaje mu, że opuściła pałac.

Yunet cieszy się na wieść o śmierci Henutmire, choć próbuje to ukryć przed córką. Paser przygląda się ciału zmarłej księżniczki, po czym przystępuje do balsamowania. Aaron i jego synowie przerywają rychło wznowioną pracę na budowie, gdy dowiadują się o śmierci Henutmire i biegną do Mojżesza. Yunet proponuje Bakenmutowi toast, by uczcić odejście księżniczki. Bezalel cieszy się z powrotu Leili do wioski. Ramzes odmawia jedzenia przygotowanego na polecenie żony i rozważa spełnienie prośby Mojżesza o uwolnieniu Hebrajczyków. Nefertari przekonuje go, by tego nie robił, lecz kontynuował walkę z niewolnikami.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze