" />

Odcinek 140

W 140. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes publicznie obwinia Mojżesza o śmierć Henutmire. Emisja 28 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 140

Gahiji insynuuje Uriemu, że być może Leila podjęła słuszną decyzję, odchodząc z pałacu, lecz ten upiera się, że lud Izraelitów nie wygra z Egiptem. Eliseba zastanawia się, czy Henutmire nie powinna zostać pogrzebana zgodnie z obrzędem właściwym ich ludowi. Aaron wyjaśnia jej, że Mojżesz odstąpił od tego zamiaru, by nie stwarzać więcej problemów. Mojżesz żałuje, że Seforze i jego synom nie było dane poznać Henutmire.

Lud Izraelitów zbiera się, by wziąć udział w orszaku pogrzebowym Henutmire. Dla Leili to okazja na zobaczenie Uriego. Joquebede jest niezadowolona widokiem posągów bogów egipskich, w których księżniczka przestała wierzyć. Mojżesz wyjaśnia matce, że Ramzes nie przyzwoliłby na publiczne ogłoszenie wiary Henutmire oraz że dla ich Boga ważniejsze jest jej oddanie jego osobie. Ramzes zatrzymuje orszak na widok Hebrajczyków trzymających kwiaty lotosu na cześć księżniczki, a następnie publicznie obarcza Mojżesza winą za śmieć Henutmire oraz plagi, które spadły na Egipt. Mojżesz z podniesionym czołem występuje przeciwko faraonowi.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze