" />

Odcinek 141

W 141. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari dowiaduje się, że Yunet zabiła faraona Setiego. Emisja 3 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 141

Ramzes zakazuje Herbajczykom udziału w obrzędzie pogrzebu Henutmire. Mojżesz nie kryje niezadowolenia z tej sytuacji. Nefertari karci matkę za jej zachowanie. Uprzedza ją, że jeśli zdenerwuje Ramzesa, nie wstawi się za nią u męża. Paser oznajmia faraonowi, że Henutmire umarła z osłabienia wywołane odmową przyjmowania posiłku z obawy, że zostało ono otrute przez Yunetę.

Bóg rozkazuje Mojżeszowi bacznie przyglądać się poczynaniom Ramzesa. Przepowiada także nadejście kolejnej plagi, która będzie jeszcze straszniejsza niż wszystkie poprzednie. Ramzes uświadamia Yunetę, że dowiedział się, iż prowokowała Henutmire, dlatego od teraz będzie uważnie patrzył jej na ręce. Ikeni zawiadamia Ramzesa, że Mojżesz pragnie z nim porozmawiać.

Mojżesz oznajmia Ramzesowi, że jeśli odmówi uwolnienia ludu izraelskiego, na Egipt spadnie plaga gradu. Ten ignoruje ostrzeżenie i nakazuje Mojżeszowu opuścić pałac. Apuki przeraża się na wieść o nadejściu nowej plagi. Nefertari jest świadkiem, jak Yunet przyznaje się Paserowi do zabicia faraona Setiego. Abigail i Leila łącza się w cierpieniu z Hurem pogrążonym w żałobie po odejściu Henutmire. Paser nie zamierza ukrywać zbrodni Yunety i planuje powiedzieć prawdę Ramzesowi. Karoma uspokaja Nefertari, przerażoną odkryciem prawdy o zbrodni popełnionej przez matkę, i radzi jej, by nie zwlekała z ostrzeżeniem Ramzesa, gdy jego życie będzie w niebezpieczeństwie.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze