" />

Odcinek 142

W 142. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Yunet zostaje skazana przez faraona na karę śmierci. Emisja 4 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 142

Miriam przygląda się ze smutkiem wędrującemu i pogrążonemu w żałobie Hurowi. Nefertari wyjawia Ramzesowi, że Yunet zabiła jego ojca. Paser potwierdza jej słowa. Faraon rozkazuje natychmiast doprowadzić kobietę przed tron. Następnie uznaje ją winną śmierci Setiego, Mai oraz Henutmire, a także oskarża o zdradę zaufania władcy i skazuje na karę śmierci. Kobieta nie zgadza się z wyrokiem i żąda sprawiedliwego sądu, jednak Ramzes ignoruje jej żądanie. Nefertari wyznaje Paserowi, że podsłuchała jego rozmowę z Yunetą i nie potrafiła ukryć tak strasznej prawdy. Mówi mu również z żalem, że w głębi serca wciąż kocha Mojżesza. Miriam nie potrafi dłużej przyglądać się w milczeniu cierpieniu Hura i oferuje mu rozmowę.

Aaron uprzedza Egipcjan o nadejściu kolejnej plagi, spadającego z nieba gradu, by mogli się na nią przygotować. Yunet zostaje wtrącona do celi. Nefertari decyduje się uświadomić syna Amenhotepa o złych czynach jego babci. Bakenmut dowiaduje się od Ikeniego o skazaniu Yunety i obawia się, że zostanie wydany i oskarżony o współudział w zabiciu faraona Setiego. Miriam wyznaje matce, że Hur poprosił ją o wybaczenie. Joquebede przekonuje córkę, że odczuje wielką ulgę, kiedy przebaczy Hurowi. Bakenmut odwiedza Yunetę w celi, żeby ostrzec ją przed wplątaniem go w jej zbrodnię. Kobieta oświadcza, że jeśli przyjdzie jej pożegnać się z życiem, to on także się z nim pożegna, a następnie zmusza go do udzielenia jej pomocy w ucieczce. Aaron postanawia towarzyszyć Mojżeszowi w wyprawie na górę, gdzie przywołają nową plagę.

Miriam uprzedza Ozeasza, że Ana czeka na niego w wiosce. On wyznaje jej, że zdołał wybaczyć Apukiemu, że zabił jego ojca. Zelofeade i Abigail wyznają sobie miłość i rozprawiają o narodzinach dziecka. Mojżesz i Ozeasz odwiedzają Hura w jego domu, by podnieść go na duchu. Ozeasz wręcza Bezalelowi naszyjnik swojej matki. Apuki zakazuje Anie, Jairo i Judite opuszczać dom z obawy przed nadejściem siódmej plagi. Nefertari odwiedza matkę w celi. Kobieta próbuje omotać córkę, wmawiając jej, że mogłaby pomóc jej odzyskać Mojżesza.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze