" />

Odcinek 143

W 143. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes skazuje na śmierć sześciu niewinnych Hebrajczyków. Emisja 7 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 143

Apuki i Jairo śmieją się z nadejścia nowej plagi, mówiąc, że Egipt potrzebuje odrobiny deszczu z nieba. Ramzes rozkazuje powiesić sześciu Hebrajczyków w odwecie za sześć plag. Jednym z nich ma być Joquebede. Żołnierze przybywają do wioski, by schwytać ludzi do egzekucji. Są wśród nich Eleazar i Zelofeade. Bakenmut przychodzi do domu Joquebede i zabiera kobietę z rozkazu faraona. Joquebede prosi Mojżesza, żeby nie tracił wiary i posłusznie wykonywał wolę Boga. Paser prosi Nefertari, żeby przemówiła mężowi do rozsądku, lecz ona ignoruje jego błaganie.

Porwani Hebrajczycy zostają uwięzieni wewnątrz pałacu. Mojżesz prosi brata Aarona, żeby towarzyszył mu przy kolejnej misji. Ramzes świętuje z rodziną uwięzienie matki Mojżesza. Simut odwiedza Yunetę, by nakłonić ją do okazania skruchy za swoje czyny, lecz ona go nie słucha i krzykiem wyprasza z celi. Uri i Gahiji przybywają na miejsce, gdzie ma odbyć się egzekucja. Inês histeryzuje na widok Eleazara zmierzającego na stracenie. Nadabe na próżno woła do żołnierzy, by uwolnili jej bliskich. Eliseba ją uspokaja. Mojżesz i Aaron zmierzają na górę, by przywołać kolejną plagę. Hur zacięcie krytykuje decyzję faraona.

Uri spotyka Leilę, Bezalela i Hura i ciepło się z nimi wita. Mojżesz i Aaron docierają do podnóża góry i rozpoczynają wspinaczkę. Nefertari wierzy w potęgę faraona. Ramzes i Amenhotep wznoszą modły do egipskich bogów. Meketre, Amhós i Apuki naiwnie wierzą, że na Egipt nie spadnie więcej ani jedna plaga. Uri wyjawia Leili, że Yunet została skazana na karę śmierci. Nawet stojąc przed stryczkiem, Joquebede nie traci spokoju i wiary w Boga.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze