" />

Odcinek 144

W 144. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz ściąga na Egipt siódmą plagę – grzmoty, grady i ogień. Emisja 7 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 144

Mojżesz i Aaron docierają na szczyt góry. Podczas gdy żołnierze przystępują do rozpoczęcia egzekucji, Mojżesz ściąga na Egipt siódmą plagę. Niebo pokrywają złowieszcze chmury, rozpętuje się burza i silny wiatr. Joquebede dziękuje Bogu za uratowanie jej życia. Wszyscy skazani na śmierć zostają uwolnieni. Ana jest oszołomiona potęgą Stwórcy. Paser i Simut ostrzegają Ramzesa przed gniewem boga Izraelitów. Podirytowany sytuacją faraon kieruje się na pałacowy taras, by ujrzeć na własne oczy pioruny strzelające z nieba. Udaje mu się dostrzec na odległej górze postać Mojżesza wznoszącego ręce.

Uri i Gahiji odrzucają prośbę Leili, która zaprasza ich do wioski Hebrajczyków, gdzie mogliby ustrzec się przed kolejną plagą. Ramzes dowiaduje się od Ikeniego, że egzekucja się nie odbyła. Nadciągająca coraz usilniej plaga dodatkowo go podburza. Wszyscy są przerażeni silnymi grzmotami. Judite gubi Anę i wpada w panikę. Tymczasem Ana namawia Taisa do ukrycia się w wiosce. Paser proponuje Simutowi, żeby pomodlili się do ich bogów. Yunet wykorzystuje plagę do ucieczki z pałacu. Bakenmut jej w tym pomaga.

Joquebede widzi Egipcjanów licznie rozproszonych po wiosce Hebrajczyków i wnioskuje, że faraon nie uprzedził swoich poddanych o nadejściu nowej plagi. Yunet zachodzi do Corá i błaga go o pomoc. On ani myśli ją kryć i wykrzykuje głośno jej imię na ulicy, wskazując ją jako zabójczynię księżniczki Henutmire. Ramzes oznajmia Nefertari, że nie zmieni swojej woli. Gromy i grady spadają na pałac, powodując zniszczenia. Uderzają także w domy Egipcjan, którzy wpadają w panikę. Ramzes wychodzi na taras, by spojrzeć z wysoka na nękającą jego królestwo plagę. Nefertari pragnie mu towarzyszyć, ale on jej nie pozwala. Yunet błąka się po ulicach w poszukiwaniu schronienia. Ramzes obserwuje rozgrywającą się tragedię.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze