" />

Odcinek 145

W 145. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes obiecuje Mojżeszowi, że uwolni jego lud. Emisja 8 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 145

Na Egipt spada deszcz gradu i ognia. Wołanie o pomoc zdesperowanej Yunet pozostaje bez echa. Ramzes rozkazuje swoim żołnierzom sprowadzenie Mojżesza i Aarona do pałacu. Generał Bakenmut wyznacza do tego zadania Ikeniego i Asheru. Apuki i Judite niepokoją się nieobecnością Any. Ozeasz, Zelofeade, Leila oraz inni niewolnicy dostrzegają, że plaga ponownie ominęła ich wioskę. Joquebede i Eleazar wracają do domu cali i zdrowi.

Wysłannicy Ramzesa docierają do Mojżesza i Aarona. Ikeni zawiadamia Mojżesza, że jego matka uniknęła stryczka. On oddycha z ulgą i zgadza się pójść do pałacu. Nefertari obawia się o życie swoich rodziców. Yunet ginie uderzona przez ognistą kulę spadającą z nieba. Ramzes obiecuje Mojżeszowi, że uwolni niewolników, jeśli powstrzyma spadający z nieba ogień. Mojżesz postanawia spełnić prośbę faraona, choć wie, że wciąż obca jest mu bojaźń Boża. Ikeni zaczepia Mojżesza, by wyznać mu, że wierzy w boga Hebrajczyków oraz by poprosić o łaskę dla swojej rodziny.

Aaron pyta Mojżesza, czy ufa, że faraon dostrzyma danego słowa. Mojżesz wzrusza ramionami i mówi jedynie, że lud egipski zapłacił już wysoką cenę za błędy Ramzesa. Ikeni raduje się na widok Karomy i Peppy. Egipcjanie wciąż nerwowo przemieszczają się po zniszczonym mieście w poszukiwaniu schronienia. Mojżesz i Aaron ponownie wspinają się na górę. Ramzes tymczasem udaje się sanktuarium, by zwrócić się z pretensjami do egipskich bogów. Mojżesz przegania złowieszcze chmury znad Egiptu. Paser i Simut opuszczają pałac i są przerażeni zniszczeniami dokonanymi przez plagę. Nefertari odczuwa wielką ulgę na widok rozjaśnionego nieba. Ramzes życzy sobie, by życie w pałacu powróciło do normalności. Simut i Paser znajdują ciało zabitej Yunety. Mojżesz i Aaron wracają do wioski, pełni nadziei na to, że ich lud zostanie uwolniony.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze