" />

Odcinek 146

W 146. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari dowiaduje się o śmierci matki. Obwinia o nią Mojżesza. Emisja 9 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 146

Corá zakazuje rodzinie wierzyć w słowa Joquebede i Mojżesza. Bezalel i Leila przejmują się losem Uriego oraz przyjaciół mieszkających w pałacu. Ikeni zawiadamia Ramzesa o ucieczce Yunet z celi. Paser spieszy donieść faraonowi, że odnalazł ją martwą, leżącą na ulicy. Ramzes rozkazuje zabalsamować ciała zabitych przez ostatnią plagę Egipcan. Datan obawia się represji ze strony faraona. Apuki jest zaskoczony, gdy Ana informuje go, że Hebrajczycy nie odnieśli żadnych szkód. Meketre i Tais obawiają się, że Egipt nie odzyska swej dawnej świetności po zniszczeniach spowodowanych ostatnią plagą. Paser osobiście zanosi Nefertari wiadomość o śmierci jej matki. Księżniczka uważa, że Mojżesz zabił Yunet w zemście za to, że próbowano skrzywdzić Joquebede.

Bakenmut mówi Ikeniemu, że Ramzes dał słowo Mojżeszowi, iż uwolni niewolników, jeśli deszcz gradu przestanie nękać pałac. Faraon wraz z generałami zjeżdżają miasto, by ocenić szkody wyrządzone przez plagę. Mojżesz i Aaron docierają do domu, gdzie z radością witają ich najbliżsi. Mojżesz zaskakuje wszystkich wiadomością, że faraon obiecał ich uwolnić. Ramzes wyznaje Nefertari, że nie zniósłby, gdyby jej lub ich synowi stała się krzywda. Simut oświadcza Paserowi, że nie chce być dłużej kapłanem i służyć bogom, którzy nie zrobili niczego, by ich ocalić. Mojżesz pragnie wrócić po rodzinę zostawioną w krainie Midian. Joquebede mówi Mojżeszowi i Aaronowi, że jest z nich dumna.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze