" />

Odcinek 147

W 147. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes dotrzymuje słowa i rozkazuje uwolnić Hebrajczyków. Emisja 10 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 147

Uri nie chce wybrać się z Gahijim do wioski Hebrajczyków. Leila jest rozczarowana jego decyzją. Ikeni podejrzewa, że Bakenmut pomógł Yunet w opuszczeniu celi. Nefertari prosi Ramzesa o wtajemniczenie ich syna w kwestie sprawowania władzy nad Egiptem. Hebrajczycy gromadzą się w domu Joquebede. Mojżesz oznajmia zebranym, że Ramzes obiecał ich uwolnić. Safira złości się na Datana za to, że prowokuje Binę. Ana i Judite próbują zmiękczyć skamieniałe serce Apukiego. Mojżesz poleca Hebrajczykom przygotować się do opuszczenia Egiptu. Datan wyznaje Safirze, że tym razem ufa wyzwolicielowi. Ramzes traci nad sobą panowanie w obecności syna. Aaron łączy wielkie nadzieje na przyszłość.

Ramzes oznajmia Meketre swoją decyzję o oswobodzeniu niewolników. Nefertari próbuje ożywić kobiety z haremu. Jairo i Apuki wpadają w osłupienie, gdy Bakenmut donosi im, że Hebrajczycy zostaną uwolnieni. Gahiji rozważa przyłączenie się do Hebrajczyków. Bezalel ma nadzieję, że Uri zmieni zdanie i przyłączy się do Leili. Simut traci wiarę w egipskich bogów. Aaron pyta Mojżesza o to, co będzie, jeśli faraon zmieni zdanie. Brat wyjaśnia mu, że wtedy na Egipt spadnie kolejna plaga. Nefertari mówi Paserowi, że nie podziela decyzji męża o uwolnieniu Hebrajczyków. Kapłan usiłuje przekonać księżniczkę do zaakceptowania woli Ramzesa, lecz dla niej ważniejsze jest dobro Egiptu.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze