" />

Odcinek 148

W 148. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes próbuje negocjować z Mojżeszem. Emisja 14 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 148

Paser przestrzega Nefertari przed pójściem w ślady matki. Zarzuca jej, że podżega męża do wycofania się z obietnicy danej Hebrajczykom, gdyż chce zatrzymać Mojżesza. Meketre dowiaduje się o decyzji faraona i uświadamia sobie, że po odejściu niewolników zabraknie rąk do pracy przy odbudowie zniszczonego królestwa. Ramzes prosi egipskich bogów o pomoc w podjęciu właściwej decyzji. Ana namawia Judite, żeby przyłączyły się do Hebrajczyków. Paser nie wie, co myśleć, gdy Simut oznajmia mu, że przestał wierzyć w bogów egipskich. Nefertari ignoruje sugestie Pasera i namawia męża do zatrzymania niewolników. Ahmós, Apuki i Jairo spotykają się z Meketre, by omówić kwestię odbudowy pałacu.

Nadabe prosi Mojżesza o nauczenie go kilku taktyk wojennych. Joquebede i pozostałe kobiety rozpoczynają przygotowania do wyprawy. Hur przypomina Mojżeszowi, że tradycja nakazuje, by ciało Józefa z Egiptu zostało przewiezione do ziemi Kanaan. Handlarze proszą o audiencję u faraona, by poskarżyć się na swój los. Ramzes wskazuje im jako jedyne rozwiązania podbicie nowych ziem i zniewolenie mieszkańców. Gahiji wyznaje, że chciałby uwierzyć w boga Izraelitów. Nefertari proponuje Ramzesowi, żeby wznowił negocjacje z Mojżeszem i zobligował niewolników do odbudowania zniszczeń wyrządzonych przez ostatnią plagę. Faraon słucha się żony. Bóg ponownie przemawia do Mojżesza i przestrzega go przed Ramzesem. Bakenmut i Ikeni przychodzą po Mojżesza, by doprowadzić go przed tron faraona.

Na prośbę Mojżesza Ozeasz i Calebe zwołują zebranie i ogłaszają, że jeszcze nie nadszedł czas na opuszczenie Egiptu. Ramzes oznajmia Mojżeszowi, że uważa za sprawiedliwe, by Herbajczycy odbudowali zniszczone miasto. Grozi odwołaniem rozkazu o uwolnieniu jego ludu, jeśli nie dojdą do porozumienia. Mojżesz odmawia zawarcia układu i ostrzega farona, że jeśli po raz kolejny odmówi Hebrajczykom wolności, jego królestwo nawiedzi wielka chmara szarańczy, które pożrą wszystkie drzewa. Ikeni zaczepia Mojżesza i obiecuje mu, że razem z Paserem przemówią faraonowi do rozsądku. Gahiji i Chibale także chcą rozmawiać z Mojżeszem, by dowiedzieć się, czy zostaliby przyjęci przez jego boga. Paser zatrzymuje Mojżesza i prosi go o powrót do sali tronowej…

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze