" />

Odcinek 149

W 149. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Chamara szarańczy nawiedza Egipt. Ramzes schodzi do wioski. Emisja 15 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 149

Mojżesz i Ramzes nie dochodzą do porozumienia. Bóg nakazuje Mojżeszowi wywołać kolejną plagę i w Egipcie rozpętuje się silny wiatr. Ramzes przeczuwa najgorsze. Nefertari poleca Gahijiemu zabezpieczyć jedzenie przed szarańczami. Mojżesz i Aaron zachęcają swój lud, by nie tracił wiary. Lilia obawia się, że Uri padnie ofiarą nowej plagi. Mojżesz wyznaje Aaronowi, że nieufność Cory, Datana ani Abirama złości go bardziej niż sprzeciw Ramzesa.

Faraon udaje się do sanktuarium, by prosić bogów o ocalenie egipskich ziem. Mojżesz wtenczas prosi swojego boga o siłę na stawienie czoła temu, co przyniesie nowa plaga. Chmara szarańczy nawiedza Egipt, powodując nowe zniszczenia. Ramzes próbuje okryć żonę i córkę własnym ciałem przed atakującymi insektami. W Egipcie panuje chaos. Ramzes opuszcza pałac, by udać się do wioski Hebrajczyków. Jest zdumiony tym, że nie ma w niej ani jednej szarańczy. Postanawia rozmówić się z Mojżeszem. Ikeni puka do drzwi domu Mojżesza, by oznajmić, że faraon oczekuje go na zewnątrz. Ramzes oświadcza Mojżeszowi, że tym razem posunął się za daleko…

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze