" />

Odcinek 150

W 150. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari gardzi pożywieniem podarowanym przez Hebrajczyków. Emisja 16 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 150

Mojżesz przypomina Ramzesowi, że ostrzegł go przed nadejściem nowej plagi, lecz on zlekceważył jego słowa. Faraon oznajmia, że po raz drugi w swym życiu zszedł do wioski Herbajczyków i przypomina, że za pierwszym razem zrobił to, żeby zabrać go ze sobą do pałacu. Teraz chciałby móc uczynić to ponownie. Mojżesz oświadcza, że to niemożliwe. Ramzes prosi Mojżesza o przebaczenie. Przyznaje, że zgrzeszył przeciwko bogu Hebrajczyków oraz błaga o ratunek. Wówczas Mojżesz wznosi prośbę do Boga o uwolnienia Egiptu od plagi. Rozlega się silny wiatr, który przepędza szarańcze.

Nefertari i Amenhotep są zdumieni na wieść, że Ramzes udał się do wioski Hebrajczyków. Gahiji wpada w desperację, gdy zauważa, że całe zapasy żywności w pałacu zostały zniszczone przez szarańcze. Karoma informuje Nefertari o przykrych skutkach ostatniej plagi. Bezalel postanawia przyspieszyć swój ślub z Deborah. Leila i Abigail pragną odwdzięczyć się Gahijiemu za jego pomoc i przygotowują kosze z żywnością. Mojżesz mówi bliskim, że kilkoro Egipcjan zadeklarowało chęć przyłączenia się do ich wyprawy do Kanaanu. Apuki złości się na Anę, gdy ta oznajmia ojcu, że opuści Egipt z Hebrajczykami. Maketre zakazuje Taisowi szukać pomocy w wiosce Hebrajczyków. Datan, Abiram i Bia śmieją się z niedoli Egipcjan, co denerwuje Safirę. Mojżesz wyznaje bratu, że tęskni za żoną i synami.

Faraon rozkazuje sprowadzić żywność z sąsiednich królestw. Obawia się, że on i jego poddani umrą z głodu zanim dotrze dostawa. Hebrajskie kobiety pieczą chleb dla Egipcjan. Joquebede pomaga Anie i Judite. Kobiety proszą ją o pozwolenie na podzielenie się żywnością z Meketre. Leila, Inês i Deborah zanoszą jedzenie przygotowane przez Hebrajczyków do pałacu. Nefertari raduje się na widok świeżych bochenków chleba. Kiedy jednak Gahiji wyjawia jej, skąd pochodzą, księżniczka reaguje obrzydzeniem.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze