" />

Odcinek 151

W 151. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz ściąga ciemność nad Egipt, by złamać Ramzesa. Emisja 17 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 151

Nefertari rozkazuje Gahijiemu pozbyć się podarunków od Hebrajczyków. Mojżesz jest dumny ze swojego ludu, że pomaga Egipcjanom w potrzebie. Ramzes wpada w złość, gdy odkrywa, że jego syn je chleb upieczony przez niewolników. Joquebede, Miriam i Eliseba pomagają w przygotowaniach do ślubu Deborah. Bezalel raduje się, że pojmie za żonę ukochaną kobietę. Ramzes rozkazuje Bakenmutowi zagonić wszystkich niewolników z powrotem do pracy. Paser nie popiera decyzji faraona. Mojżesz odbywa kolejną rozmowę z Bogiem. Dowiaduje się, że faraon nie wypuści niewolników i spadnie kolejna plaga – nad całą ziemią egipską nastanie ciemność.

Gahiji mówi Chibale, że będą musieli poszukać jedzenia w wiosce Hebrajczyków. Proponuje Uriemu, żeby mu towarzyszył, ale on odmawia. Asheru obwieszcza niewolnikom, że z rozkazu faraona muszą wrócić do pracy. Mojżesz tymczasem zapowiada swojemu ludowi nadejście dziewiątej plagi. Bezalel przybiega do domu Zelofea, przerywając przygotowania do ślubu Deborah, by ogłosić, że w Egipcie zapada noc. Paser prosi Nefertari, żeby przekonała Ramzesa do uwolnienia Hebrajczyków. Apuki złości się, ponieważ niewolnicy nie przychodzą do pracy. Mojżesz wyciąga rękę do nieba i sprawia, że Egipt spowijają ciemne chmury. Ramzes wychodzi na taras, by zobaczyć, co się dzieje. Egipcjanie wpadają w przerażenie.

W pałacu zostają rozpalone świece. Paser przyznaje przed Simutem, że bóg Mojżesza jest znacznie silniejszy od bogów egipskich. Aaron wyjaśnia swojemu ludowi, że to Mojżesz przywołał kolejną plagę. Nefertari uspokaja przerażonego Amenhotepa. Ramzes przygląda się z niepokojem, jak jego królestwo zalewa ciemność i trwoży przed nieznanym.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze