" />

Odcinek 152

W 152. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Po trzech dniach w ciemności Ramzes chce rozmawiać z Mojżeszem. Emisja 18 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 152

Salę tronową faraona wypełnia ciemność. Nefertari uspokaja przerażonego Amenhotepa. Karoma tymczasem prosi kobiety z haremu o zachowanie spokoju. Gahiji i Chibale są zdumieni tym, jak szybko dzień zamienił się w noc. Leila, Abigail i Deborah zgadzają się podarować chleb wygłodniałym Egipcjanom. Uri w ciszy i w samotności stawia czoło własnym lękom wywołanym przez nową plagę. Judite i Ana szukają schronienia w domu Joquebede.

Uri rozświetla drogę Ikeniemu i pomaga mu dotrzeć do Karomy. Później służy pomocą faraonowi, chcącemu spotkać się z żoną i synem. Gahiji i Chibale postanawiają poczekać w domu Leili, aż plaga się skończy. Zostają zaproszeni na ślub Bezalela z Deborah. Ana obawia się, że Apuki nigdy nie uwierzy w siłę boga Hebrajczyków. Nefertari oznajmia Ramzesowi, że posłała Gahijiego do wioski niewolników po żywność, ale ten jeszcze nie wrócił.

Mijają trzy dni. Ciemność okrywająca Egipt nie ustępuje. Zelofeade i Aoliabe przyjmują gości weselnych. Ramzes rozkazuje Uriemu sprowadzić Mojżesza do pałacu. Mojżesz udziela ślubu Deborah i Bezalelowi. Uri przygląda się ceremonii z ukrycia.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze