" />

Odcinek 154

W 154. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz zanosi Ramzesowi wiadomość o ostatniej pladze. Emisja 22 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 154

Nad Egiptem znów wschodzi słońce, ku uciesze Nefertari. Gahiji i Chibale rozdzielają żywność przyniesioną od Hebrajczyków pośród mieszkańców pałacu. Przed opuszczeniem pałacu Mojżesz spotyka Pasera i zapytuje go o ciało Józefa. Następnie udaje się nad rzekę i płacze. Faraon ignoruje sugestie Pasera o uwolnieniu Hebrajczyków. Aaron niepokoi się o brata. Bóg zapowiada Mojżeszowi zesłanie ostatniej plagi.

Aaron współczuje Egipcjanom cierpiącym i nękanym przez plagi. Joquebede obawia się, że coś złego spotka Mojżesza. Paser mówi Simutowi, że poszukuje informacji na temat Józefa, Hebrajczyka, który władał Egiptem. Nefertari i Ramzes spędzają romantyczną chwilę razem, prawiąc sobie wzajemnie komplementy. Bezalel cieszy się z tego, że Uri był obecny na jego ślubie. Ramzes próbuje ożywić nieco zmarkotniałego syna. Meketre prosi Apukiego o jedzenie.

Mojżesz wraca do pałacu i życzy sobie rozmawiać z faraonem. Ikeni nie chce wpuścić go do środka. Mojżesz uprzedza żołnierza, że udaremniając mu spotkanie z Ramzesem, pozbawia Egipt szansy na uniknięcie kolejnej plagi. Mojżesz staje przed tronem faraona i zapowiada ostatnią plagę, która przyniesie śmierć wszystkich pierworodnych. Faraon obrusza się i odprawia Mojżesza. Ikeni błaga o litość. Mojżesz prosi go, żeby go krył, podczas gdy zachodzi do pokoju Nefertari.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze