" />

Odcinek 155

W 155. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes uparcie odmawia spełnienia prośby Mojżesza. Emisja 23 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 155

Ikeni przestrzega Karomę przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Mojżesz osobiście zawiadamia Nefertari, że jeśli faraon nie wypuści niewolników, ich syn Amenhotep umrze. Podejmuje próbę przekonania księżniczki, żeby wpłynęła na męża. Ramzes przerywa im, by oznajmić, że nie zmieni zdania, po czym wyprasza Mojżesza z pałacu.

Mojżesz wraca do domu, gdzie relacjonuje swoje spotkanie z faraonem oraz zdradza szczegóły dotyczące kolejnej plagi. Następnie prosi bliskich, by zwołali wszystkich Hebrajczyków. Ikeni i Bakenmut zostają wezwani przez faraona. Ramzes oświadcza im, że zamierza wytoczyć wojnę Hebrajczykom. Nefertari rozmawia z Paserem na temat nadciągającej plagi. Postanawia nie martwić syna i ukryć przed nim prawdę. Ramzes dowiaduje się, że jego rodzice stracili pierwszego syna.

Bóg poucza Mojżesza o konieczności złożenia ofiary z baranka i pomazania krwią jego drzwi, by uniknąć śmierci pierworodnych. Joquebede uprzedza swoich rodaków o kolejnej pladze. Mojżesz wyjaśnia im, w jaki sposób będą mogli ocalić swych synów. Nefertari jest zawiedziona tym, że Ramzes nie zechciał wysłuchać Pasera. Wdaje się w kłótnię z mężem. Gdy ten zasypia, wymyka się niepostrzeżenie z pokoju, lecz zostaje nakryta przez Pasera, Ikeniego i Karomę.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze