" />

Odcinek 156

W 156. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari błaga Mojżesza o uratowanie życia jej pierworodnemu. Emisja 24 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 156

Hur, Leila i Bezalel obawiają się o Uriego, który został w pałacu bez opieki. Bak przeczuwa, że tym razem i jego dosięgnie żniwo plagi. Datan odmawia zawarcia pokoju z Corá. Mojżesz jest zdumiony wizytą Nefertari. Księżniczka błaga wyzwoliciela, by uratował jej syna od śmierci. Ten oznajmia, że jedyną szansą na ratunek dla Amenhotepa jest przekonanie Ramzesa do uwolnienia Hebrajczyków. Nefertari jest przekonana, że faraon nigdy się na to nie zgodzi i odchodzi mocno wzburzona.

Uri, Gahiji i Chibale są przerażeni wiadomością o tym, że następna plaga przyniesie śmierć pierworodnych. Aaron i Ozeasz uprzedzają Apukiego, by uważał na swojego syna. Hur prosi Ikeniego o pomoc w spotkaniu z synem. Uri nie kryje zaskoczenia, gdy dowiaduje się, że rodzina pragnie się z nim zobaczyć. Hur, Leila i Bezalel próbują przekonać go, by ukrył się w wiosce Hebrajczyków przed kolejną plagą. Uri wyjawia Ikeniemu, jak uratować Pepy – musi złożyć ofiarę z baranka i polać krwią zabitego zwierzęcia drzwi pokoju jego syna.

Ramzes podnosi na duchu syna i obiecuje mu, że nic złego go nie spotka. Amenhotep przytula Pasera i wyznaje, że boi się śmierci. Nefertari przyznaje się Ramzesowi, że złożyła wizytę Mojżeszowi, by prosić go o ratunek dla syna. Faraon gani ją za to. Ona nakazuje mu uwolnić Hebrajczyków, żeby ocalić ich syna przed śmiercią.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze