" />

Odcinek 157

W 157. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes postanawia oddać cześć bogom egipskim. Emisja 25 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 157

Ramzes odmawia spełnienia prośby Nefertari. Deklaruje, że nigdy nie ugnie się przed ludem Mojżesza oraz przyrzeka żonie, że należycie zadba o ich pierworodnego syna. Następnie poleca kapłanowi przygotowanie w pałacu uroczystości oddania czci bogom egipskim, zaś swemu synowi Amenhotepowi nakazuje przenieść się na noc do jego pokoju. Aaron i jego synowie pospiesznie roznoszą pośród Hebrajczyków przestrogę przed ostatnią plagą.

Paser udziela Simutowi ostatnich wskazówek, jak odnaleźć ciało Józefa z Egiptu. Mojżesz przygotowuje się do wyprawy. Razem z synami Aarona planują dostarczyć wiadomość od Boga do wszystkich zakątków Egiptu zamieszkałych przez ich rodaków. Joquebede i Miriam przygotowują dla nich strawę oraz zapas wody pitnej. Bak błaga Abigaila o pozwolenie na udanie się do domu Meketrego.

Hur opowiada Hebrajczykom o śmierci pierwszego syna księżniczki Tui. Meketre ukrywa przed Tais wieść o zbliżającej się pladze. Nefertari i Ramzes śpią razem z Amenhotepem. Apuki i Jairo spotykają się z Ahmósem u Seneta. Ikeni i Karoma okazują trwogę przed potęgą boga Herbajczyków. Uri i Gahiji rozprawiają na temat przyszłości Egiptu. Eliseba i Aaron radują się wizją końca niewolnictwa. Simut żegna się z Paserem i wyrusza na poszukiwanie ciała Józefa. Nefertari i Ramzes oddychają z ulgą, gdy o poranku ich syn budzi się żywy. Corá informuje synów o ostatniej pladze zapowiedzianej przez Mojżesza. Tais spotyka Anę i Judite przechadzające się po mieście. Ramzes informuje Nefertari o przygotowywanym wielkim kulcie ich bogów.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze