" />

Odcinek 159

W 159. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Bakenmut uprzedza Mojżesza o możliwych działaniach Ramzesa. Emisja 29 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 159

Ozeasz jest zachwycony widokiem Any w odzieniu noszonym przez Hebrajczyków. Hur mówi Bezalelowi i Zelofeade, że spróbuje ostrzec Uriego przed niebezpieczeństwem następnej plagi. Apuki czuje się rozdarty pomiędzy postępowaniem według wskazówek Hebrajczyków, a nierobieniem niczego, ryzykując przy tym życie Jaira. Chibale i Gahiji są przerażeni możliwymi skutkami ostatniej plagi. Paser uświadamia Ramzesa, że jedynym sposobem na ocalenie Egipcjan jest zezwolenie Hebrajczykom na wyjście do Ziemi Obiecanej, jednak faraon pewnym głosem deklaruje, że na to nigdy nie pozwoli.

Mojżesz zaciąga do wioski baranki i poucza swój lud, co ma zrobić, by uratować pierworodnych synów. Mija kilka dni. Ramzes naiwnie chwali się Paserowi, że egipscy bogowie ustrzegli ich przed plagą. Bakenmut zawiadamia faraona, że Mojżesz był widziany z liczną grupą Hebrajczyków i wszyscy mieli baranki. Faraon okazuje zainteresowanie nowiną i rozkazuje żołnierzowi dowiedzieć się, cóż planuje jego rywal.

Ozeasz postanawia zanieść baranka rodzinie Any. Paser widzi, że Nefertari bardzo niepokoi się o Amenhotepa i próbuje ją uspokoić. Apuki wyrzuca Ozeasza z domu, co wzbudza niezadowolenie Jaira, Judite i Any. Corá pyta Datana, czy przyjmie go z powrotem pod swój dach. Aaron zapewnia Elisebę, że Ramzes nie będzie mógł odebrać im baranków. Paser przyznaje się Gahijiemu, że tęskni za Simutem. Nefertari cierpi, gdyż Ramzes nie chce dzielić z nią łoża. Tais radzi Meketremu zabranie Horiego i Meryta do wioski Hebrajczyków. Ikeni składa wizytę Mojżeszowi, by powiadomić go, żeby Ramzes dowiedział się o tym, że zapędził liczne stado baranków do wioski i najpewniej zechce mu je odebrać.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze