" />

Odcinek 160

W 160. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes składa Uriemu propozycję nie do odrzucenia. Emisja 30 listopada o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 160

Karoma mówi Radinie, że wie, jak ocalić życie pierworodnych synów. Ikeni obiecuje Mojżeszowi, że nie wyda go przez Ramzesem. Meketre ma wątpliwości, czy Bak jest jego pierworodnym synem. Ahmós uważa, że Karen była wierna handlarzowi, i jeśli jego podejrzenia się słuszne, plaga nie dosięgnie Horiego. Gahiji zaskakuje Pasera, gdy zdradza mu, że istnieje ratunek dla pierworodnych synów. Kapłan uważa jednak, że Ramzes nigdy nie zgodzi się oddać cześć bogu Hebrajczyków.

Ikeni wmawia faraonowi, że Hebrajczycy zamierzają zabrać stado baranów do Ziemi Obiecanej. Ramzes rozkazuje odebrać zwierzęta niewolnikom i zagnać je na pola egipskie. Ikeni i Karoma są zaniepokojone wiadomością o konfiskacie baranów. Paser naraża się Ramzesowi, gdyż nie popiera jego decyzji. Karoma ukrywa przed Nefertari, że zna sposób na ocalenie jej syna. Ikeni udaje się ponownie do osady Hebrajczyków, by wypełnić rozkaz faraona. Simut wraca z wyprawy ze szczątkami Józefa. Mojżesz nakazuje Ikeniemu przyprowadzić żołnierzy, a następnie obwieszcza im, jaka plaga spadnie na Egipt, jeśli zabiorą stado baranów. Mężczyzn przeraża myśl o stracie synów i postanawiają pomóc Mojżeszowi. Hebrajczycy postrzegają to jako kolejny cud.

Trzy dni później ma nadejść plaga. Hur, Leila i Bezalel próbują wszelkimi sposobami przekonać Uriego do ukrycia się w osadzie. On zdaje się im w końcu ulec. Aoliabe i Bak pomagają Zelofeade naznaczyć drzwi domu krwią baranka. Aaron robi to samo w swoim domu. Joquebede cieszy się na myśl, że niebawem jej lud zakosztuje wolności. Hebrajczycy zgodnie oblewają podwoje swoich domów krwią z ofiarowanych baranków. Apuki wyprasza Ozeasza ze swojego domu, gdy ten przychodzi do Any i puszcza mimo uszu jego ostrzeżenie. Meketre odmawia zabicia baranka. Tais uprzedza męża, że mu nie daruje, jeśli coś złego spotka Horiego. Ramzes składa Uriemu kuszącą propozycję – jeśli pozostanie przy nim, będzie mógł na zawsze zamieszkać w pałacu razem z całą swoją rodziną. On przystaje na te warunki, a następnie wyjawia faraonowi sposób, w jaki Hebrajczycy planują ocalić pierworodnych synów przed śmiercią.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze