" />

Odcinek 161

W 161. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Śmierć puka do drzwi Egiptu. Uri drży z przerażenia. Emisja 1 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 161

Ozeasz mówi Mojżeszowi, że Apuki nie chciał go posłuchać. Uri zawiadamia Gahijiego, że tego dnia nadejdzie ostatnia plaga. Kucharz przygotowuje się do opuszczenia pałacu. Jest zaskoczony, gdy Uri oświadcza, że nie odejdzie razem z nim. Ramzes rozkazuje uwięzić Ikeniego, gdyż ten nie wypełnił jego polecenia o skonfiskowaniu baranków Hebrajczykom i zataił przed nim prawdę. Karoma opowiada Paserowi o przybyciu anioła śmierci.

Gahiji żegna się z Urim. Paser prosi Ramzesa, żeby zezwolił synowi na ukrycie się w osadzie przed żniwem ostatniej plagi, lecz jego prośba nie zostaje wysłuchana. Nefertari próbuje przemówić mężowi do rozsądku, czym jeszcze bardziej pobudza go do gniewu. Bakenmut współczuje Apukiemu. Simut oczernia faraona w obecności Pasera, nazywając go złym człowiekiem. Gahiji znajduje dla siebie kąt w domu Zelofeade. Żołnierze egipscy nachodzą Mojżesza w jego domu. Leila i Bezalel łudzą się, że Uri wkrótce do nich dołączy.

Apuki zostaje zmuszony przez Anę, Judite i Jaira do pokropienia drzwi domu krwią baranka. Uwięziony Ikeni prosi Karomę, żeby zabrała Pepy’ego do osady Hebrajczyków. Paser ze wzruszeniem składa Amenhotepowi życzenia dobrej nocy, jakby ten miał już się więcej nie obudzić. Simut decyduje się na opuszczenie pałacu. Razem z Karomą i Pepy planują znaleźć dla siebie schronienie u Hebrajczyków. Mojżesz przyjmuje ich od swój dach. Hur denerwuje się z powodu nieobecności syna. Tais mocno ściska Horiego z obawy o jego życie. Ramzes z niepokojem wpatruje się w niebo. Mojżesz przyjmuje ze smutkiem wiadomość o uwięzieniu Ikeniego. Śmierć przemierza ulice Egiptu, omijając drzwi domów naznaczonych krwią. W końcu zagląda do pokoju Uriego, wybudzając go ze snu…

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze

  1. Magda
    23 listopada 2016 o 20:41  - Odpowiedz

    super film