" />

Odcinek 162

W 162. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes zezwala Hebrajczykom na opuszczenie Egiptu. Emisja 2 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 162

Śmierć dosięga Amenhotepa, syna Ramzesa. Nefertari krzyczy w desperacji. Cały Egipt spowija cisza, którą przerywa dopiero krzyk innych matek, rozpaczających nad śmiercią pierworodnych dzieci. Hebrajskie kobiety oddychają z ulgą, gdy ich synowie synowie zostają ocaleni. Karoma raduje się z tego, że Pepy jest cały i zdrowy. Hur, Leila i Bezalel są przekonani o śmierci Uriego. Mojżesz prosi Boga o łaskę dla rodzin, które opłakują śmierć swoich synów. Ramzes nie może patrzeć na martwe ciało jedynego syna i pogrążoną w rozpaczy żonę.

Apuki, Judite, Ana i Jairo są przerażeni krzykiem Egipcjan. Apuki wzrusza się i mocno obejmuje syna. Tais i Meketre także są radzi, widząc że Hori żyje. Meketre opuszcza dom, by udać się do domu Zelofeade i poprosić Baka o przebaczenie. Gdy je otrzymuje, doznaje ulgi, albowiem bał się stracić syna, a zamiast tego zyskał drugiego. Mojżesz i Aaron wybierają się do pałacu faraona. Ramzes z początku milczy na widok gościa. Później obiecuje uwolnić niewolników oraz prosi Mojżesza o błogosławieństwo.

Mojżesz wraca do osady, by obwieścić innym Hebrajczykom, że są wolnymi ludźmi. Aaron prosi Ozeasza o pomoc w przygotowaniach do opuszczenia Egiptu. Nefertari czuwa nad ciałem zmarłego Amenhotepa. Meketre zabiera Baka do swojego domu i przedstawia jako swojego syna. Ana i Judite proponują Apukiemu, by poszedł razem z nimi do Ziemi Obiecanej.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze