" />

Odcinek 164

W 164. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Hebrajczycy szykują się do przeprawy przez pustynię. Emisja 6 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 164

Aaron i Eliseba szykują się do opuszczenia osady. Są zdumieni entuzjazmem tryskającym od ich synów. Hur żałuje, że opuszcza Egipt bez Uriego. Bezalel dodaje mu animuszu. Joquebede i Miriam ostatni raz patrzą na dom, w którym spędziły całe swoje życie. Apuki i Jairo są zaskoczeni gotowością Any i Judite do odejścia z Egiptu. Dopingowany przez Pasera Simut postanawia pójść razem z Hebrajczykami. Zabiera ze sobą urnę ze szczątkami Józefa.

Karoma i Pepy są smutni z powodu odejścia Simuta. Tais nakazuje Meketremu przekonać Baka do zamieszkania z rodziną. Ten wybiega na ulicę, żeby odnaleźć syna pośród krzątającego się tłumu. Jairo i Apuki zgadzają się odejść razem z resztą Hebrajczyków. Corá i Bina opuszczają osadę z zadowoleniem. W drodze przez pustynię towarzyszyć im będą Assir i Elcana. Meketre zachodzi do domu Zelofeade, lecz ten jest pusty. Domyśla się, że Bak już odszedł i zaczyna się denerwować. Simut żegna się z Ikenim przed swoim odejściem.

Meketre odnajduje Baka i namawia go do pozostania w Egipcie. Chłopak ulega ojcu i zgadza się zamieszkać w jego domu. Nefertari złości się na Radinę, gdy ta broni Mojżesza, i wyrzuca ją ze swojej komnaty. Radina postanawia odejść z pałacu i dołączyć do Hebrajczyków. Gahiji i Chibale są zaskoczeni decyzją Simuta o podążaniu za Mojżeszem. Ramzes obserwuje z tarasu, jak tłumy radosnych Hebrajczyków opuszczają swe domy, by wyruszyć na pustynię. Czuje srom poniesionej klęski.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze