" />

Odcinek 168

W 168. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Hebrajczycy rozpoczynają życie poza Egiptem jako wolny lud. Emisja 12 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 168

Mojżesz otrzymuje wiadomość od Boga. Podnosi rękę na znak zamknięcia przejścia pośród morza. Baknmet, Ikeni i Jahi, którzy podążali za nim, giną przez utopienie. Ramzes łka z nienawiści do Mojżesza. Karoma pociesza Nefertari, opłakującą śmierć Pasera. Turmósis rozpoczyna ceremonię balsamowania ciała zmarłego kapłana. Mojżesz wraz ze swym ludem wznoszą podziękowania do Boga za ofiarowanie wolności. Joquebede i Miriam przyglądają się z podziwem Mojżeszowi pochłoniętemu spisywaniem ostatnich wydarzeń.

Aaron uświadamia innych, że uwolnienie się z ucisku Egiptu było zaledwie początkiem ich długiej drogi. Simut, Radina, Chibale i Gahiji lamentują nad tragiczną śmiercią Ikeniego. Nefertari czyta papirus pozostawiony przez Pasera i płacze. Karoma zapewnia Pepy’ego, że niebawem zobaczą się z Ikenim. Hur i Leila cierpią z powodu braku Uriego. Ahmós jest wstrząśnięty widokiem Ramzesa powracającego z bitwy, samotnego i pokonanego. Meketre nie kryje zaskoczenia przegraną faraona. Ramzes oznajmia Nefertari, że przegrał wojnę i stracił wszystkich żołnierzy.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze