" />

Odcinek 172

W 172. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz przygotowuje mężczyzn do bitwy z Amalekitami. Emisja 16 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Odcinek 172

Aaron rozpacza na widok umierającej żony. Abiram krytykuje Mojżesza. Eleazar obwinia się o to, co spotkało Elisebę. Mojżesz dowiaduje się o ataku Amalekitów. Uważa, że powinni odpowiedzieć kontratakiem i przystępuje do budowania wojska. Ozeasz nawołuje mężczyzn do wzięcia udziału w bitwie z Amalekitami. Jairo i Apuki podziwiają ich odwagę, lecz sami nie chcą przyłączyć się do Hebrajczyków.

Mojżesz uczy mężczyzn, jak posługiwać się szpadą. Simut, Gahiji i Chibale chcą wziąć udział w treningu, lecz Mojżesz prosi ich, by pozostali w osadzie. Asheru oraz kilku innych żołnierzy egipskich zgłaszają się do pomocy. Abigail raduje się, gdy czuje, jak jej dziecko porusza się w brzuchu. Stan zdrowia Elisy pogarsza się. Leila płacze z bezradności.

Abriam, Datan i Corá uważają, że Hebrajczycy nie mają szans w starcu z Amalekitami. Tymczasem król Amalekitów nawołuje swe wojsko do ponownego zaatakowania Hebrajczyków. Ana i Ozeasz żegnają się i przysięgają sobie miłość. Bezalel odmawia Leili, gdy ta prosi go o pozostanie w osadzie. Mojżesz staje na czele wojska. Nakazuje mężczyznom zaczekać, aż da sygnał do ataku, by zaskoczyć przeciwników. Sam tymczasem udaje się na stronę z Hurem i Aaronem z zamiarem pomodlenia do Boga.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze