" />

Odcinek 3

W 3. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Henutmire pragnie wychować Mojżesza jak swojego syna. Emisja 13 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 3

Joquebede i Num wrzucają ciało Anrão na barkę i płyną po rzece Nil w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na pochówek. Uznany za zmarłego mężczyzna niespodziewanie przejawia oznaki życia. Anrão decyduje się na ucieczkę przed niewolniczą pracą i prosi żonę, żeby ukryła przed ich dziećmi prawdę o tym, że żyje.

Mijają miesiące. Yunet wydaje na świat córkę, której nadaj imię Nefertari. Henutmire tymczasem spodziewa się dziecka Diseboka. Joquebede nie ma żadnych wieści o mężu. Num prosi Amálię o rękę i zostaje przyjęty. Yunet przygotowuje tajemniczą miksturę i dolewa ją do napoju księżniczki Henutmire, po której ta dostaje silnych bóli i traci ciążę. Disebek pociesza zrozpaczoną kobietę. Amália zostaje żoną Numa. Henutmire ponownie zachodzi w ciążę, która i tym razem zostaje przerwana z winy Yunety. Seti wzywa kapłana, żeby pobłogosławił łono Henutmire. Mojżesz znika z oczu Joquebede i Amálii podczas załatwiania sprawunków. Chłopiec zostaje znaleziony przez Bomaniego, który wytyka matce, że wychowuje nie człowieka, lecz kolejnego niewolnika. Yunet skarży się Bennu, że tęskni za swoim dawnym życiem. Disebek spotyka ją w domu tańca i zaciąga do łóżka.

Henutmire dostaje wysokiej gorączki. Paser obawia się, że kobieta wkrótce dokona żywota. Miriã i Joquebede modlą się w jej intencji. Zdarza się cud i Henutmire wraca do zdrowia, ku niezadowoleniu Yunet. Kolejne lata przynoszą wiele cierpienia Henutmire, która nie może zajść w ciążę. Kobieta podejmuje radykalną decyzję o utopieniu się w rzece, lecz wspomnienie o tym, jak znalazła w niej Mojżesza ostatecznie powstrzymuje ją przed tym. Wraca do pałacu, wzywa do niego Joquebede, której dziękuje za posługę jako mamki Mojżesza i oznajmia gotowość do zajęcia się synem.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze