" />

Odcinek 39

W 39. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Yunet zdradza Mojżeszowi, że jest synem Hebrajczyków. Emisja 8 czerwca o godz. 14:10 w TV Puls.

Odcinek 39

Yunet zapowiada Paserowi, że sprawi, żeby Mojżesz dowiedział się o swoim hebrajskim pochodzeniu. Mężczyzna jest zszokowany okrucieństwem żony. Ramzes całuje Nefertari, a potem prosi, żeby nikomu o tym nie mówili. Seti rozmyśla o konieczności znalezienia synowi nowej żony. Nefertari irytuje się, gdy Karoma pyta ją, czy zdołała zapomnieć o Ramzesie. Mojżesz wyznaje Henutmire, że nie chce brać ślubu z kobietą, która ma rozdarte serce.

Leila żałuje, że nie będzie mogła wziąć udziału w uroczystości zaślubin Nefertari z Mojżeszem. Yunet zakazuje Paserowi wtrącania się do jej planów. Ramzes rozmyśla o chwilach spędzonych wspólnie z Mayą i Nefertari. Joquebede przyznaje się Anrãowi, że Hur pomógł jej przebrać się za Egipcjankę, by mogła odwiedzić Mojżesza w pałacu. Arão cieszy się z poprawy nastroju Amálii.

Yunet wręcza Mojżeszowi znaleziony papirus i wyjawia mu, że w przeszłości faraon rozkazał zabić wszystkich potomków Hebrajczyków płci męskiej. Wyznaje mu, że jest jednym z dzieci, które powinny były zostać zabite, a jego prawdziwą matką jest Joquebede. Sugeruje mu, żeby porozmawiał z Leilą i Hurem, jeśli potrzebuje potwierdzenia. Nefertari obawia się, że nigdy nie będzie potrafiła wybrać między Mojżeszem a Ramzesem. Hur uprzedza Leilę, że Mojżesz odkrył prawdę o swoim pochodzeniu. Ona odwiedza Mojżesza w jego pokoju i wyznaje mu, że jego biologiczna rodzina żyje.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze