" />

Odcinek 4

W 4. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Joquebede doznaje szoku, gdy syn odpycha ją i nazywa niewolnicą. Emisja 14 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 4

Zdesperowana prośbą Hunetmire Joquebede wyznaje, że jest biologiczną matką Mojżesza. Księżniczka obiecuje kobiecie, że zapewni chłopcu dostatnie życie i wzywa strażników, by wyprowadzili ją z pałacu. Królowa Tuya dowiaduje się od Yunet o tym, że Hunetmire adoptowała hebrajskiego chłopca i nie kryje niezadowolenia. Henutmire oświadcza Setiemu, że jej suche łono jest karą za mord dokonany na hebrajskich niemowlętach. Królowa Tuya mówi faraonowi, że Mojżesz może być wysłannikiem bogów. Seti wyraża zgodę na to, by Henutmire wychowała chłopca jak swojego syna.

Arão, Miriã i Joquebede cierpią z powodu rozstania z Mojżeszem i modlą się o szansę na jego powrót. Chłopiec także rozpacza po odseparowaniu od matki. Seti uprzedza Tuyę, że nigdy nie zaakceptuje Mojżesza jako swojego wnuka. Hunetmire zmusza Disebeka, żeby zaakceptował Mojżesza, jeśli chce zostać jej mężem. Joquebede wraca co pałacu, żeby błagać księżniczkę o zwrócenie syna. Hunetmire odmawia. Yunet i Disebek spotykają się po kryjomu w domu publicznym. Bennu szantażuje Yunet – domaga się pieniędzy w zamian za ukrycie przed Paserem, że Nefertari nie jest jego córką. Yunet zgadza się spełnić jego żądanie, by czym prędzej uśpić jego czujność i zabić go z zimną krwią.

Mijają kolejne lata. Mojżesz wyrasta na młodego Egipcjanina. Joquebede dowiaduje się, że jej syn pokaże się na publicznej uroczystości i pragnie go zobaczyć. Wzruszona widokiem syna wykrzykuje jego imię pośród wiwatującego tłumu. Następnie dobiega go chłopca, lecz ten odtrąca ją i nazywa niewolnicą.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze