" />

Odcinek 41

W 41. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Disebek ostrzega Mojżesza przed trzymaniem z Hebrajczykami. Emisja 10 czerwca o godz. 14:10 w TV Puls.

Odcinek 41

Karoma dostrzega zaniepokojenie Nefertari. Miriã mówi Anrãowi i Joquebede, że Arão odmówił spotkania się z Mojżeszem. Arão nie chce rozmawiać o swoim bracie. Hur obawia się konsekwencji tego, że Mojżesz poznał prawdę. Mojżesz opowiada Ramzesowi o dekrecie o dzieciobójstwie wydanym przez jego ojca oraz o swoich korzeniach. Oświadcza, że teraz, gdy poznał prawdę, nie może porzucić swojego ludu.

Henutmire opowiada Yunecie swój koszmar. Nefertari nie popiera działań Mojżesza. Przypomina mu, że jego miejsce jest w pałacu. Mojżesz dziękuje Leili za jej pomoc. Nefertari wyznaje Paserowi, że Mojżesz poznał swoją prawdziwą rodzinę. Gahiji odkrywa, że Leila wyznała Mojżeszowi prawdę. Mojżesz zakazuje nadzorcy budowy znęcać się nad niewolnikami. Nefertari błaga Ramzesa, żeby pomógł jej przekonać Mojżesza do porzucenia zamiaru powrotu do rodziny.

Mojżesz jest poruszony cierpieniem Hebrajczyków. Paser spotyka się z Disebekiem, żeby powiedzieć mu, że Mojżesz już wie, skąd pochodzi i trzyma stronę swojego ludu. Miriã jest dumna z brata, gdy dowiaduje się, że ten stanął w obronie Eldade. Anrão zakazuje synowi wyrażać się źle o Mojżeszu. Uri nie chce więcej wracać z Mojżeszem do wioski Hebrajczyków. Disebek tymczasem bezskutecznie usiłuje przekonać go, by zapomniał o swojej hebrajskiej rodzinie.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze