" />

Odcinek 42

W 42. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Faraon zakazuje Mojżeszowi kontaktowania się z jego drugą rodziną. Emisja 13 czerwca o godz. 16:00 w TV Puls.

Odcinek 42

Mojżesz pyta Disebeka o to, jakby się zachował, gdyby on zapragnął pomóc ludowi hebrajskiego, lecz ten nie jest mu w stanie udzielić odpowiedzi. Nefertari wyznaje Karomie, że wolałaby, żeby prawdziwi rodzice Mojżesza nie żyli. Henutmire przeżywa wstrząs na wieść, że Mojżesz poznał prawdę. Mojżesz prosi Gahiji o przygotowanie koszyka z jedzeniem dla jego hebrajskiej rodziny. Disebek uprzedza Henutmire, że Nefertari nie popiera działań Mojżesza. Ta zwraca się do Ramzesa z prośbą o pomoc w odciągnięciu Mojżesza od drugiej rodziny. Nefertari nakazuje Mojżeszowi zostawić Hebrajczyków, jeśli naprawdę ją kocha.

Joquebede cierpliwie oczekuje na powrót syna. Elisa mówi Amálii, że Arão nie wierzy w to, że Mojżesz opuści pałac dla rodziny niewolników. Ramzes usiłuje przekonać Mojżesza, żeby nie zbliżał się nazbyt do Hebrajczyków, ale on odrzuca jego radę. Nefertari zawiadamia Henutmire, że Mojżesz planuje ponownie odwiedzić swoją drugą rodzinę. Paser sugeruje Disebekowi, żeby poinformował faraona o działaniach Mojżesza, lecz ten się nie zgadza. Leila uświadamia Uriego i Hura, że Yunet posłużyła się Leilą, żeby ta powiedziała Mojżeszowi prawdę. Yunet udaje zaniepokojoną i wyznaje Tui, że Mojżesz poznał swoją przeszłość. Ona zaś przekazuje nowinę faraonowi, który nakazuje Bekenmutowi i Ikeniemu zatrzymać Mojżesza w pałacu.

Yunet ostrzega Nefertari przed ubogim życiem, jakie czeka ją u boku Mojżesza. Faraon Seti zakazuje Mojżeszowi nie wracać do Hebrajczyków. Mojżesz sprzeciwia się jego woli. Disebek prosi Ikeniego, żeby towarzyszył Henutmire i Yunecie podczas ich wyjścia do osady Hebrajczyków. Ramzes uświadamia Mojżesza, że swoim zachowaniem rozgniewał faraona. Joquebede jest zaskoczona, gdy Henutmire odwiedza ją w jej domu.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze