" />

Odcinek 43

W 43. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz ratuje życie brata, zabijając Egipcjanina. Emisja 14 czerwca o godz. 16:00 w TV Puls.

Odcinek 43

Henutmire pyta Joquebede i jej rodzinę, czy są gotowi poświęcić się dla Mojżesza. Następnie namawia ich, żeby przyjęli jej pomoc i opuścili wioskę oraz wyjaśnia, że jeśli Mojżesz będzie nalegał na utrzymywanie kontaktu z nimi, faraon skaże go na śmierć. Disebek zakazuje Ramzesowi wspominać Mojżeszowi o wizycie Henutmire w domu jego hebrajskiej rodziny. Mojżesz wręcza Leli koszyk z jedzeniem dla jego bliskich oraz prosi, żeby przekazała im, że ich nie opuści. Arão dowiaduje się o wizycie Henutmire i obawia się o losy rodziny.

Joquebede wierzy, że Mojżesz zwróci się przeciwko faraonowi, żeby ich uratować. Henutmire podejrzewa, że rodzina Mojżesza nie zechce opuścić wioski. Nie pozwala jednak Disebekowi jej zabić. Nefertari słyszy od Yunety, że dni Mojżesza w pałacu są już policzone. Mojżesz prosi faraona o oszczędzenie hebrajskiego ludu. Seti zgadza się spełnić jego prośbę pod warunkiem, że nie będzie się do niego zbliżał. Henutmire jest spokojna, gdy dowiaduje się o umowie zawartej pomiędzy faraonem i Mojżeszem. Faraon przewiduje, że Mojżesz nie dotrzyma danego mu słowa. Nefertari także ma co do tego wątpliwości.

Disebek rozkazuje Bakenmutowi śledzić Mojżesza. Leila odwiedza Joquebede i jej rodzinę, by powiedzieć im, że Mojżesz przyrzekł zrobić wszystko, by ich ochronić. Arão złości się na Joquebede, gdy znajduje na stole jedzenie wysłane przez Mojżesza. Hur i Uri radzą Leili, żeby przestała pomagać Mojżeszowi. Miriã nie wierzy w to, że Mojżesz jest zbawicielem wysłanym przez Boga, żeby wyprowadzić lud hebrajski z niewoli. Mojżesz postanawia sprawdzić osobiście, jak Apuki traktuje pracowników. Apuki tymczasem wysyła Arãoa i Panahasiego do innej pracy. W trakcie drogi Panahasi prowokuje i znęca się nad Arãoaem. Mojżesz, który staje się świadkiem zdarzenia, zabija Egipcjanina, przebijając go mieczem, i ratuje życie bratu.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze