" />

Odcinek 44

W 44. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Zmuszony przez Yunetę Paser donosi faraonowi o zbrodni Mojżesza. Emisja 15 czerwca o godz. 16:00 w TV Puls.

Odcinek 44

Anrão pomaga Mojżeszowi zakopać ciało Panahasiego. Mojżesz ukrywa przed Bakenmutem zabójstwo Egipcjanina. Nefertari pociesza zatroskaną Henutmire, która boi się stracić syna. Joquebede dowiaduje się, że Mojżesz zabił Panahasiego, żeby uratować życie Arãowi. Arão w końcu uznaje Mojżesza za swojego brata. Gahiji obawia się, że Seti dowie się, że przygotowała jedzenie dla Hebrajczyków. Hur przyznaje się Uriemu, że prawie pocałował Henutmire.

Paser jest przerażony satysfakcją Yunet z prawdopodobnej porażki Mojżesza. Kobieta stara się zachować pozory i zgrywa przed wszystkimi przejętą losem księcia. Ramzes jest przerażony wyznaniem Mojżesza, który przyznaje mu się do zabicia Egipcjanina. Podpowiada mu, jak ma postępować, żeby nie wzbudzać podejrzeń. Yunet podsłuchuje ich rozmowę i przekazuje nowinę Paserowi. Apuki skarży się Joelowi, że Anrão jest chroniony przez Mojżesza. Mojżesz dowiaduje się o propozycji ucieczki złożonej przez Henutmire jego hebrajskiej rodzinie. Nefertari uświadamia Mojżesza, że jego relacje z drugą rodziną szkodą ich związkowi. Ten wprawia ją w osłupienie, gdy proponuje jej, żeby się rozstali.

Paser odmawia pomocy Yunecie, która planuje zdradzić zbrodnię Mojżesza faraonowi. Ona jednak znajduje sposób, by zmusić go współpracy. Disebek podejrzewa, że Ramzes i Mojżesz ukrywają jakiś sekret. Faraona ogarnia złość na myśl o tym, że Mojżesz mógłby stanąć na czele hebrajskiego ludu i wzniecić bunt przeciwko Egiptowi. Nefertari rozpacza po zerwaniu z Mojżeszem. Paser wmawia Setiemu, że miał sen, w którym Mojżesz ich zdradza, by doprowadzić do rebelii przeciwko faraonowi. Dodaje również, że widział w nim, jak Mojżesz zabija Egipcjanina i zakopuje go w ziemi. Ramzes i Disebek stają w obronie Mojżesza. Seti uznaje oskarżenie Pasera za bardzo poważne. Ten próbuje wykorzystać sytuację i namawia faraona, żeby polecił swoim przekopać żołnierzom miejsce, w którym rzekomo zakopano ciało.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze