" />

Odcinek 45

W 45. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Żołnierze faraona wykopują ciało zabitego Egipcjanina. Emisja 16 czerwca o godz. 16:00 w TV Puls.

Odcinek 45

Faraon Seti ulega namowom Pasera i poleca Disebekowi sprawdzić rzekome miejsce zbrodni. Rozkazuje uwięzić Mojżesza do momentu potwierdzenia, że zabójstwo faktycznie miało miejsce. Ramzes uświadamia Disebeka, że sen Setiego nie był zmyślony. Generał obiecuje księciu, że ocali Mojżesza. Henutmire pogrąża się w rozpaczy po tym, jak dowiaduje się o rozmowie Pasera z faraonem. Mojżesz niespodziewanie składa wizytę swojej hebrajskiej rodzinie w poszukiwaniu Arãoa. Oni zaprowadzają go do brata, by mógł go ostrzec przed przyjściem na budowę.

Żołnierze wykopują pogrzebane zwłoki Panahasiego. Anrão i Arão nie przychodzą do pracy, co nie umyka uwadze Zelofeademu i Eldademu. Apuki dowiaduje się o zbrodni Mojżesza. Amália dostaje skurczy i zaczyna rodzić. Nefertari prosi Bogów o opiekę nad Mojżeszem. Zelofeade posądza Joela o zdradzenie ludu hebrajskiego i rzuca się na niego. Kiedy Mojżesz wtrąca się do ich sporu, Joel pyta go, czy zabije go tak samo jak Egipcjanina. Apuki namawia Mojżesza, żeby bronił się przed oskarżeniami Joela.

Joquebede i Eliseba odbierają poród Amálii. Miriã przybywa im na pomoc i jest przerażona obfitym krwawieniem kobiety. Mojżesz odkrywa, że ciało Panahasiego zostało wykopane. Ramzes powtarza Mojżeszowi dziwny sen Pasera, który przekonał Setiego do potwierdzenia jego wiarygodności. Bakenmut donosi faraonowi o znalezieniu ciała zabitego Egipcjanina. Disebek błaga faraona o darowanie życie Mojżeszowi i nerwowo oczekuje na jego decyzję…

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze