" />

Odcinek 5

W 5. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Po ucieczce z pałacu Mojżesz napotyka swoją siostrę Miriã . Emisja 15 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 5

Amália, Arão i Miriã są zszokowani szorstką reakcją Mojżesza i próbują uspokoić Joquebede. Num pociesza Amálię, która zadręcza się bezowocnymi staraniami o dziecko i mówi jej, że wkrótce Bóg uczyni ich rodzicami. Disebek pyta Henutmire, czy kobieta, która podeszła do Mojżesza podczas defilady jest jego biologiczną matką. Pomimo początkowego zdenerwowania kobieta wyznaje mu prawdę.

Seti zgadza się, by Mojżesz poszedł z Ramzesem przyjrzeć się budowie grobowca. Miriã zwraca uwagę na Hura, młodego Hebrajczyka służącego w pałacu. Joquebede i Amália mówią jej, że chłopak jest przyrzeczony egipskiej służce. Arão upuszcza na ziemię dłuto, o które potyka się Seti i za karę zostaje potraktowany biczem. Yunet zakazuje Nefertari zadawać się z Mojżeszem. Henutmire słyszy, jak kobieta wyraża się niepochlebnie o jej adoptowanym synu i ostrzega ją, że jest gotowa zabić w obronie dobrego imienia Mojżesza. Mojżesz i Ramzes naśmiewają się z Arão i nazywają go parszywym niewolnikiem. Arão nie potrafi się powstrzymać przed wytknięciem Mojżeszowi, że w jego żyłach także płynie hebrajska krew niewolników.

Po powrocie do pałacu Mojżesz wypytuje Henutmire o swoje korzenie. Ona wyznaje mu, że jest Hebrajczykiem. Joquebede i Miriã dowiadują się od Arão, że Mojżesz wpadł w osłupienie na wieść o swoim pochodzeniu. Mojżesz zdradza Ramzesowi że jest Hebrajczykiem, ale ten nie przejmuje się tym i przytula go. Później chłopiec ucieka z pałacu, żeby odnaleźć Arão i przypadkiem natyka się na swoją siostrę, która natychmiast go rozpoznaje.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze