" />

Odcinek 53

W 53. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Faraon szuka żony dla syna. Mojżesz wypowiada imię Nefertari. Emisja 28 czerwca o godz. 16:00 w TV Puls.

Odcinek 53

Mojżesz zdejmuje skorpiona z nogi Sefory. Ona próbuje ukryć swój strach i okazuje niewdzięczność mężczyźnie. Apuki jest zazdrosny o to, że Anrão został wybrany nowym szefem. Anibal i Menahem nie pozwalają Adirze, Jerusie i Betânii wypasać owiec przy swojej studni. Betânia okazuje nieposłuszeństwo i łamie zakaz. Ada i Damarina wypytują ojca o Mojżesza, ale on nie chce im niczego zdradzić na jego temat. Yunet słucha z zainteresowaniem, jak Tuya zdradza Henutmire, że zasugerowała faraonowi znalezienie nowej żony dla Ramzesa. Simut bezowocnie próbuje zwrócić na siebie uwagę Karomy.

Mahira wprawia w osłupienie Betânię, gdy oznajmia, że jej przyszłym mężem zostanie mężczyzna, który właśnie pojawił się w jej życiu. Disebek niepokoi się o bliskie relacje Ramzesa z rodziną Mojżesza. Sefora jest niezadowolona, gdy Mojżesz ją ignoruje. Hur dowiaduje się, że syn Gahijiego zamieszkał w pałacu. Tuya złości się na Bakenmuta, gdy ten ją nachodzi, oraz prosi go, by zapomniał o tym, co ich łączyło. Yunet podsłuchuje ich rozmowę i jest zadowolona z odkrycia romansu królowej. Seti uprzedza Ramzesa, że rozgląda się za nową żoną dla niego. Betânia próbuje ukryć przed ojcem swoją wizytę u wróżbiarki. Jej siostry nie są z tego zadowolone. Leila zwierza się Joquebede, że nie żałuje, że pomogła Mojżeszowi, choć nie spodziewała się, że sprowadzi tym cierpienie na Uriego i Bezalela.

Miriã i Joquebede świętują awans Anrãoa. Arão denerwuje ojca, gdy sugeruje mu, żeby wykorzystali bliskość z Ramzesem do zaszkodzenia Apukiemu. Karoma planuje wypróbować opracowaną przez siebie formułę na perukach. Córki Jetry zasypują Mojżesza pytaniami o jego życie. Hur obiecuje Uriemu, że pomoże mu w znalezieniu nowej pracy. Yunet przychodzi do Bakenmuta z propozycją nie do odrzucenia. Jutide ucieka razem z dziećmi przed Apukim i szuka schronienia u Arãoa i Eliseby. Nefertari nie potrafi zapomnieć o Mojżeszu. Betânia skrada pocałunek Mojżeszowi. On ściska ją i nazywa imieniem Nefertari.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze