" />

Odcinek 6

W 6. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari otwiera swoje serce przed Mojżeszem. Emisja 18 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 6

Miriã nie rozumie, co Mojżesz robi samotnie w dzielnicy Hebrajczyków. Henutmire zauważa zniknięcie syna i prosi faraona Setiego, żeby wydał swoim żołnierzom rozkaz odnalezienia chłopca. Ten nie zamierza kiwnąć nawet palcem, albowiem uważa, że przygarnięcie Mojżesza było błędem. Ramzes przekupuje strażników strzegących bramy pałacu i biegnie po Mojżesza. Miriã proponuje Mojżeszowi, że zaprowadzi go do Arãoa, kiedy pojawia się Ramzes i namawia brata do powrotu. Joquebede wzrusza się na widok syna. Ku uciesze Henutmire Mojżesz wraca cały i zdrowy do pałacu. By uspokoić chłopca księżniczka mówi mu, że jest darem przyniesionym przez rzekę Nil. On prosi przybraną matkę, by nigdy więcej go nie okłamywała.

Mijają kolejne lata. Mojżesz jest już trzydziestoletnim mężczyzną, przystojnym i odważnym. Razem z Ramzesem biorą udział w wojnie z Hetytami i świętują zwycięstwo Egipcjan. Joquebede zostaje babcią Nadabe, Abiú i Eleazara, dzieci Arãoa i Eliseby. Mojżesz ćwiczy swoje wyznanie miłosne do Nefertari. Ramzes przerywa mu i oświadcza, że jest zakochany w księżniczce. Yunet przyłapuje Disebeka na miłosnych igraszkach z tancerką. Ogarnia ją złość i w zemście donosi Henutmire o zdradzie męża. Mojżesz mówi Ramzesowi, że także kocha Nefertari i pragnie pojąć ją za żonę. Ramzes zgadza się wycofać z zabiegania o względy księżniczki. Nefertari wyznaje Mojżeszowi miłość.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze