" />

Odcinek 61

W 61. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari szykuje się do opuszczenia Egiptu. Ramzes zostaje faraonem. Emisja 8 lipca o godz. 17:05 w TV Puls.

Odcinek 61

Oddział żołnierzy obwieszcza w całym mieście śmierć faraona. Ramzes przyjmuje kapłanów, by uzgodnić z nimi szczegóły mumifikacji ciała swojego ojca. Yunet i Bakenmut rozmawiają o zbrodni. Miriã ma nadzieję, że Mojżesz dowie się o śmierci faraona i zechce wrócić do Egiptu. Tymczasem Anrão i Arão obawiają się o przyszłość ludu izraelskiego.

Apuki jest niezadowolony z faktu, że Ramzes zasiądzie na tronie. Nefertari nie zamierza rezygnować z podjętej wcześniej decyzji o wyjeździe do Waset. Yunet liczy na to, że śmierć faraona przyniesie wiele zmian. Jetro postanawia towarzyszyć córkom podczas kolejnej wyprawy nad studnię. Nefertari namawia Ramzesa, żeby zajął miejsce swojego ojca. Ikeni i Bakenmut oddychają z ulgą, gdy Disebek oświadcza, że śmierć faraona nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Ramzes prosi bogów, by mieli go w swojej opiece, gdy już zasiądzie na tronie. Kilka dni później zmumifikowane ciało jego ojca zostaje umieszczone w sarkofagu. Odbywają się obrzędy pogrzebowe. Ramzes jest koronowany na nowego faraona Egiptu. Mojżesz i Sefora wracają do domu Jetry. Kobieta jest zaskoczona nieobecnością rodziny. Jetro wdaje się w kłótnię z Barukiem. Nefertari przygotowuję do opuszczenia pałacu. Yunet przychodzi do Ramzesa, żeby zmotywować go do powstrzymania Nefertari przed wyjazdem.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze