" />

Odcinek 65

W 65. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Betânia usiłuje wmówić ojcu, że Mojżesz ją zaatakował. Emisja 14 lipca o godz. 17:05 w TV Puls.

Odcinek 65

Paser ostrzega Ramzesa przed negatywnymi konsekwencjami politycznymi, jakie pociągnie za sobą zerwanie jego zaręczyn z Téti. Arão złości się, gdy słyszy, jak ojciec oświadcza, że to bóg postanowił o tym, by Mojżesz trzymał się z dala od Egiptu. Apuki jest zastraszany przez Egipcjanina, z którym łączą go stare, niewyrównanie długi i prosi go o kilka dodatkowych dni na wywiązanie się z obowiązku. Tuya popiera decyzję Ramzesa o odstąpieniu od ślubu z Téti. Yunet z entuzjazmem przyjmuje od Pasera wiadomość o tym, że Ramzes wydał rozkaz sprowadzenia Nefertari.

Sefora jest świadkiem, jak Betânia narzuca się Mojżeszowi. Między siostrami dochodzi do kłótni. Apuki zmusza Judite do oddania mu całej swojej biżuterii, żeby mógł spłacić zaległy dług. Sefora nie chce słuchać wyjaśnień Mojżesza. Betânia wyznaje ojcu, że chciałaby zostać żoną Mojżesza. Téti zwierza się ojcu, że nie chce brać ślubu z Ramzesem. Nawet uprzedzona o konsekwencjach zerwania zaręczyn, upiera się przy swojej decyzji. Merneptach udaje się na rozmowę z Ramzesem, żeby zasugerować polubowne zerwanie umowy. Ramzes bez głosu sprzeciwu przystaje na jego propozycję.

Tuya i Henutmire planują wręczyć Téti najpiękniejsze klejnoty, by zrekompensować jej choć w części zerwanie z Ramzesem. Téti żegna się z Ramzesem i wraz z rodzicami opuszcza pałac. Paser uprzedza Ramzesa, że Nefertari nie zgodziła się na powrót. Ten postanawia osobiście rozmówić się ze swoją wybranką i składa jej niezapowiedzianą wizytę w Wasecie. Betânia symuluje skaleczenie, żeby zwrócić na siebie uwagę Mojżesza. Sefora obserwuje wszystko z daleka. Kiedy pojawia się Jetro, Betânia wmawia ojcu, że została zaatakowana przez Mojżesza.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze