" />

Odcinek 7

W 7. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz odtrąca Nefertari. Później zmienia zdanie i całuje ją. Emisja 19 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Odcinek 7

Mojżesz nie ma odwagi przyznać się przed Nefertari do swoich uczuć. Księżniczka jest rozczarowana, gdy ten oferuje jej tylko przyjaźń. Yunet zaprowadza Henutmire do ogrodu, gdzie Disebek zabawiał się z tancerką. Choć nie przyłapują mężczyzny na gorącym uczynku, Yunecie udaje się zasiać wątpliwości u Henturmire co do wierności jej męża. Ramzes poleca Uriemu wykonać klejnot, który będzie mógł wręczyć w prezencie Nefertari. Disebek domyśla się, co planuje Yunet i grozi kobiecie wydaleniem jej z pałacu. Później składa przysięgę żonie, że nie był z żadną inną kobietą. Ona naiwnie mu wierzy i przeprasza za swoją nieufność. Miriã odmawia przyjmowania zalotników poleconych przez matkę. Bezalel znika z oczu Abigailowi i Joquebede pomaga mu odnaleźć chłopca. Uri znajduje go samotnie włóczącego się po dzielnicy Hebrajczyków.

Nefertari zwierza się ojcu, że zabolało ją odtrącenie przez Mojżesza. Paser pociesza ją oraz insynuuje, że Mojżesz mógł w ten sposób ustąpić miejsca zakochanemu w niej Ramzesowi. Nefertari szybko przekonuje się, że podejrzenia ojca są słuszne, gdy Ramzes staje przed nią i deklaruje swoją miłość. Uri namawia Leilę, żeby razem z Bezalelem przenieśli się do pałacu. Kobieta nie zgadza, gdyż uważa, że jej miejsce jest pośród hebrajskiego ludu. Uri nie przyjmuje odmowy żony i żąda rozwodu oraz grozi, że zabierze jej syna. Hur patrzy z podziwem na księżniczkę Henutmire. Nefertari prosi Ramzesa o czas na zastanowienie się. Następnie udaje się na spotkanie z Mojżeszem, by prawić mu wyrzuty. Oboje nie potrafią zapanować nad emocjami i gorliwie się całują.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze