" />

Odcinek 73

W 73. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Yunet zdradza Paserowi, że Nefertari jest córką Disebeka. Emisja 26 lipca o godz. 16:05 w TV Puls.

Odcinek 73

Córki Jetry są zaskoczone wieścią o ślubie ich siostry z Mojżeszem. Najbardziej zdumiona ze wszystkich Betânia składa nieszczere życzenia pomyślności przyszłym małżonkom. Później wylewa z siebie żółć i poprzysięga zemstę. Uri cieszy się na myśl, że znów będzie pracował ramię w ramię z ojcem. Innego zdania jest Leila, która martwi się powrotem syna do pałacu. Nefertari wyznaje Ramzesowi, że ma tremę przed ślubem. Zapewnia go również, że nie musi być zazdrosny o Mojżesza. Menahem oznajmia Barukowi, że pragnie poślubić Adirę. Ojciec chłopaka jest przerażony tą nowiną. Próbuje namówić syna, by znalazł sobie inną narzeczoną, ale ten nie zamierza rezygnować z córki Jetry. Yunet szaleje z radości w trakcie gdy Nefertari przymierza suknię ślubną.

Kilka dni później nadchodzi wyczekiwany moment zaślubin Nefertari z Ramzesem. Jako matka przyszłej królowej Egiptu Yunet przestaje usługiwać księżniczce Henutmire. Ta wręcza jej w prezencie cenną biżuterię jako dowód podziękowania za jej przyjaźń. Adira rozpacza z tęsknoty za Menahemem. Jetro z trudem znosi widok cierpiącej córki, lecz nie akceptuje myśli o oddaniu jej ręki synowi Baruka. Mojżesz mówi Seforze, że pragnie złożyć wizytę Menahemowi i namówić go do walczenia o Adirę. Leila jest rozczarowana zachowaniem Uriego, który od czasu powrotu do pałacu ani razu jej nie odwiedził. Orsokon nachodzi kobietę w jej domu i żąda zwrotu skradzionej biżuterii.

Anrão odmawia uczestnictwa w procesji Ramzesa, albowiem uważa, że król zaniedbuje lud Izraelitów. Joquebede dostrzega, że Miriã promienieje po spotkaniach z Hurem. Nayla odkrywa romans Yunety z Bakenmutem. Simut domyśla się, że Bakenmut znów umówił się z Yunetą i zawiadamia o tym Pasera. Nayla także śledzi kochanków w drodze do sanktuarium. Paser nakrywa żonę na zdradzie. Yunet zdradza mu, że Nefertari jest córką Disebeka.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze