" />

Odcinek 75

W 75. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Yunet i Disebek zostają wygnani. Betânia opuszcza dom. Emisja 28 lipca o godz. 16:05 w TV Puls.

Odcinek 75

Bakenmut uprzedza Yunetę, że Ramzes nigdy nie wybaczy jej, że zabiła Mayę. Zdesperowana kobieta prosi go o pomoc w ucieczce, na co ten reaguje śmiechem. Strażnik zabiera Yunetę na rozmowę z Henutmire. Ramzes oskarża Disebeka o wprowadzenie zabójczyni do pałacu i skazuje go na wygnanie z Egiptu. Henutmire dziękuje Nayli za zdemaskowanie Yunety.

Sefora otrzymuje od ojca w prezencie naszyjnik matki, co wywołuje zazdrość u Betânii. Jetro zgadza się, by Mojżesz odpracował posag. Yunet błaga Henutmire o przebaczenie. Ona pozostaje niewzruszona na błagania kobiety. Nakazuje służącym ściągnąć jej biżuterię. Yunet odsłania przed nią swoje prawdziwe oblicze i oznajmia, że była naiwną gąska, którą z łatwością owinęła sobie wokół palca. Zostaje za to pobita przez księżną, Naylę i Tuyę. Paser odmawia rozmowy z Disebekiem. Nefertari i Ramzes zwlekają z wyjściem do poddanych. Judite podejrzewa, że coś ważnego wydarzyło się w pałacu. Nefertari pragnie spojrzeć w oczy matce. Yunet wykorzystuje spotkanie z córką, żeby przypomnieć jej, że dzięki niej została królową. Ona wypomina jej, że wszystkich oszukiwała i nazywa potworem w ludzkiej skórze.

Tuya pochwala decyzję Ramzesa o wygnaniu Disebeka oraz sugeruje mu, żeby skazał Yunetę na śmierć. Ramzes oznajmia Nefertari, że jej matka zapłaci życiem za oszustwa i zbrodnie, których się dopuściła. Żona prosi go o łaskę. Baruk i Aníbal podziwiają pierścionek, który Mojżesz podarował Menahemowi, żeby pokazał go Jetrowi. Ramzes zgadza się spełnić prośbę żony o darowaniu życia Yunecie i skazuje kobietę na wygnanie. Ona jednak deklaruje, że wolałaby umrzeć, niż wieść życie żebraczki. Spotkanie Ramzesa i Nefertari z poddanymi zostaje odwołane. Leila widzi, jak Yunet zostaje wyrzucona z pałacu. Bezdomna kobieta szuka schronienia w domu rozpusty. Judite zgadza się oddać siebie mężczyźnie, by spłacić dług u Apukiego. Betânia przebiera się za ulicznicę i opuszcza dom. Jetro rozpoznaje córkę po bransoletce. Chce biec za nią, żeby ją zatrzymać.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze