" />

Odcinek 77

W 77. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Betânia obserwuje z oddali ślub Sefory z Mojżeszem. Emisja 1 sierpnia o godz. 17:05 w TV Puls.

Odcinek 77

Hur wyznaje Henutmire, że od zawsze skrycie się w niej podkochiwał. Uri usiłuje przekonać Leilę do powrotu do pałacu, ale ona obawia się, że ulegnie wygodnemu życiu i oddali się od Boga. Uri wręcza Orsokonowi sakiewkę z biżuterią i tym samym spłaca swój dług. Ramzes mianuje Bakenmuta generałem, co rozczarowuje Ikeniego. Ada i Damarina proszą ojca o pozwolenie na odszukanie Betânii. Menahem prosi Jetrę o rękę jego córki Adiry i wręcza mu pierścionek, który otrzymał od Mojżesza. Mężczyzna zwraca podarunek oraz oświadcza, że nie może zezwolić na ich ślub. Na nic zdają się interwencje Sefory i Mojżesza.

Ramzes zwraca się do Pasera z prośbą o pomoc w sprawieniu, żeby jego panowanie było zapamiętane przez kolejne tysiąclecia. Nefertari wyznaje Henutmire, że wstydzi się za matkę. Ona zdradza jej, że to Yunet opowiedziała Mojżeszowi o jego hebrajskiej rodzinie. Sefora mówi Adirze, że ojciec nie wyraził zgody na jej ślub z Menahemem. Jetro przeprasza córkę oraz wykłada jej swoje powody. Betânia czuje się nieczysta po tym, jak oddała się obcemu mężczyźnie. Anrão złości się na syna, gdy ten po raz kolejny buntuje się przeciwko Bogu. Leila, Uri i Bezalel wracają do pałacu. Henutmire mianuje Leilę swoją damą do towarzystwa. Yunet zostaje wyrzucona z Casa de Senet.

Simut odczytuje na głos papirus napisany przez Pasera do Nefertari w dniu jej ślubu. Tuya chwali rządy Ramzesa. Ada i Damarina proszą Betânię, żeby wróciła do domu, lecz ona odmawia. Hur zwierza się Uriemu, że pocałował Henutmire. Uri uprzedza ojca, że chociaż Henutmire jest wdową, wciąż pozostaje dla niego niedostępna. Mijają kolejne tygodnie, aż nadchodzi dzień ślubu Sefory z Mojżeszem. Menahem pragnie otrzymać od ojca należną mu część spadku, żeby mógł ponownie zabiegać o rękę Adiry. Baruk zapiera się, że prędzej umrze, niż spełni jego żądanie. Betânia wraca w rodzinne strony, żeby zobaczyć ślub siostry.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze