" />

Odcinek 83

W 83. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ozeasz nie składa pokłonu Ramzesowi. Faraon mści się na nim. Emisja 9 sierpnia o godz. 16:05 w TV Puls.

Odcinek 83

Hebrajczycy gromadzą się, by zobaczyć orszak faraona. Yunet zostaje wyśmiana, gdy oświadcza, że jest matką królowej Egiptu. Ozeasz odmawia pokłonienia się faraonowi, czym naraża się na jego gniew i zostaje zlinczowany. Henutmire prosi Nefertari o interwencję, lecz ta uważa, że Hebrajczyk zasłużył na karę. Apuki przestaje go bić dopiero, gdy Yunet zwraca na siebie uwagę, wykrzykując ponad tłumem, że jest matką królowej.

Amram jest zdziwiony, gdy dowiaduje się, że Ozeasz poszedł obejrzeć orszak króla. Eliseba zamartwia się losem synów, którzy zostali odesłani do pracy w kamieniołomach. Po powrocie do pałacu Ramzes daje upust swojej złości na Ozeasza i Yunetę, którzy zepsuli jego orszak. Henutmire wyznaje Hurowi, że spotkanie z Yunetą było nieprzyjemne. Paser tymczasem zwierza się Simutowi, że ujął go żałosny wygląd jego byłej żony. Joquebede i Miriã opatrują rany Ozeasza. Eliseba złości się na przybranego syna za to, że postawił się Ramzesowi. Judite i Ana doznają szoku, gdy odkrywają, że chłopak, który sprzeciwił się królowi jest synem Aarona.

Corá dowiaduje się od Biny, że Hebrajczycy planują zgromadzenie w domu Joquebede, by wspólnie modlić się do ich boga o uwolnienie. Ana próbuje ukryć przed Apukim, że leży jej na sercu los Ozeasza. Aaron dowiaduje się, że jego przybrany syn został ukarany podczas orszaku króla. Ramzes postanawia skazać Ozeasza na śmierć.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze