" />

Odcinek 85

W 85. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes skazuje na śmierć dziesięciu niewinnych niewolników. Emisja 11 sierpnia o godz. 16:05 w TV Puls.

Odcinek 85

Amram błaga Henutmire o ocalenie Ozeasza. Księżna zgadza się wstawić za młodzieńcem u faraona. Ana ukrywa przed Apukim rozgoryczenie po otrzymaniu wiadomości o straceniu Ozeasza. Judite uprzedza dziewczynę, że Apuki rozgniewa się, gdy pozna prawdę. Eliseba z bólem serca patrzy, jak Ozeasz jest torturowany. Amram błaga o pozwolenie na rozmowę z synem. Ozeasz chwali Boga za jego łaskawość, albowiem obdarował go kochającą rodziną. Miriã organizuje kolejną grupową modlitwę. Henutmire prosi Ramzesa o darowanie winy Ozeaszowi.

Nefertari oświadcza w rozmowie z Karomą, że popiera decyzję Ramzesa o skazaniu Ozeasza na śmierć. Chibale wyznaje Bezalelowi, że pragnie poznać lepiej boga Izreaelitów. Ramzes zgadza się spełnić prośbę Henutmirę, lecz w zamian za darowanie życia Ozeaszowi, poleca Bakenmutowi stracić dziesięciu wybranych przez niego niewolników.

Baruk poznaje swoich wnuków. Mojżesz ratuje z opresji Anibala posądzonego o kradzież. Zabiera go do domu, gdzie czeka na niego Menahem. Ozeasz dowiaduje się, że otrzymał łaskę faraona. Posłaniec króla odczytuje rozkaz Ramzesa o straceniu dziesięciu niewolników. Henutmire i Leila są wstrząśnięte wiadomością o nowym rozkazie Ramzesa. Bakenmut udaje się na budowę i wybiera dziewięciu niewolników. Zanim wskazuje dziesiątego, zdradza im, dlaczego zostaną straceni. Następnie staje naprzeciwko Nadabe, co przeraża Aarona.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze